I GRAND PRIX W „BAŚKĘ” GMINY LINIA Linia 07.12.2007 rok

Dnia 7 grudnia w Sali Gminnego Domu Kultury w Lini odbył się pierwszy z siedmiu - Turniej Grand Prix w kaszubską „Baśkę”. Zgłosiło się 32 zawodników w tym jedna przedstawicielka płci pięknej pani Jadwiga Ptach Reprezentująca Pobłocie. Rozegrano 80 partii. Spoglądając na poszczególne wyniki w trakcie widać było, iż indywidualnie i drużynowo zwycięstwo przechodzi z rąk do rąk.
            W końcowej klasyfikacji I miejsce i Puchar Wójta zdobył Brunon Kierznikowicz z Lini, II miejsce i Puchar Zastępcy Wójta zdobył Janusz Joskowski reprezentujący Miłoszewo, III miejsce i Puchar p.o. Dyrektora GDK w Lini wywalczył Leszek Maliszewski reprezentujący drużynę Kobylasz.
            Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej i złote medale wywalczyła reprezentacja Pobłocia w składzie: Jadwiga Pach, Stanisław Stolc, Tadeusz Derkowski i Jan Malinowski.
            Ponadto pani Jadwiga jako jedyna kobieta w turnieju otrzymała w nagrodę porcelanową szopkę bożonarodzeniową. Kolejne miejsca drużynowo zajęły reprezentacje Miłoszewa, Lini II, Kobylasza, Lini III, Lini I i Strzepcza. Nagrody wręczyły Władze Gminy – Wójt Łukasz Jabłoński, Zastępca Wójta Bogusława Engelbrecht i Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Bigus.
            Organizatorem Mistrzostw był Gminny Dom Kultury w Lini.
           Następny turniej Grand Prix odbędzie się na początku stycznia 2008 roku w Pobłociu.