Feryjny Turniej w Warcabach 100-polowych

24.01.2017 r. w Gminnym Domu Kultury w Lini odbył się Feryjny Turniej Warcabowy. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa oraz gimnazjum. Pojedynki rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Do grupy młodszej zgłosiło się 8 uczestników: Maksymilian Kozerski, Kajetan Kozerski, Dominik Drywa, Paulina Labuda, Paweł Wos, Piotr Rzepa, Jan Rzepa, Adam Kaczyński. Bezkonkurencyjny okazał się Dominik Drywa (Linia), który poniósł tylko jedną porażkę i zdobył 18 pkt. Ciekawiej zapowiadała się walka o 2 miejsce, ponieważ aż 4 zawodników miało na swoim koncie 12 pkt. Dogrywka jednak wyjaśniła wszystko. 2 lokatę zajęła Paulina Labuda (Miłoszewo), a na 3 miejscu uplasował się Adam Kaczynski (Linia). W kategorii gimnazjum rywalizowało 6 uczestników: Magdalena Labuda, Przemysław Formela, Błażej Wałdowski, Dawid Wenta, Agata Wos i Monika Walkusz. Po rozegraniu wszystkich pojedynków okazało się że 3 zawodników ma na swoim koncie 12 pkt. Układ na podium należało więc rozstrzygnąć poprzez dogrywkę. Zwyciężyła Magdalena Labuda (Miłoszewo), na niższym stopniu stanął Błażej Wałdowski (Linia), a 3 miejsce zajął Przemysław Formela (Linia). Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz medale, a zwycięzcy dodatkowo puchary ufundowane przez Gminny Dom Kultury w Lini. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali: animator sportu Jakub Brzeski oraz specjalista ds. kultury GDK Linia Paulina Kuberna.