Nabór do Zespołu Pieśni i Tańca Kaszëbskô Rodzëzna

Zespół Pieśni i Tańca Kaszëbskô Rodzëzna został założony dwadzieścia lat temu przez Panią Marię Osmańską. Obecnie liczy 17 członków w wieku od 6 do 14 lat, a prowadzi go Paulina Węsierska, zaś na akordeonie przygrywa Tobiasz Wenta.
Dawni członkowie zespołu spotykają się okazjonalnie, bowiem obowiązki rodzinne i zawodowe znacznie utrudniają systematyczne próby.
Natomiast próby grupy dziecięco - młodzieżowej odbywają się w szkole podstawowej w Lini, w każdą środę w godzinach od 18:00 do 20:00. Ostatnimi czasy mogliśmy słuchać i oglądać Zespół Kaszëbskô Rodzëzna między innymi podczas dożynek powiatowo-gminnych w Strzepczu, benefisu Jaromiry Labudda w GDK, Jarmarku Bożonarodzeniowego w Lini oraz podczas Mszy Św. w Święto Objawienia Pańskiego w Kościele pw. NSPJ w Lini.
W chwili obecnej zespół aktywnie ćwiczy przygotowując się do kolejnych występów. Możemy pochwalić się również tym, iż jesteśmy w trakcie szycia strojów kaszubskich dla naszych podopiecznych, w których zaprezentują się najpóźniej w kwietniu.
Każda nowa osoba jest bardzo mile widziana w naszym zespole, dlatego też zapraszamy wszystkie osoby, którym leży na sercu promowanie kultury kaszubskiej, a dodatkowo lubią taniec, śpiew i dobrą zabawę.