Podsumowanie XXVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Linia

 

Czy śnieży, czy mrozi gorące serca mieszkańców Gminy Linia biją w rytm wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

 

W dniu finału 13.01.2019 Wolontariusze WOŚP ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przy Szkole Podstawowej im. Leonida Teligi w Lini kwestowali w  Lini, Niepoczołowicach, Kętrzynie, Strzepczu.

Z kwesty ulicznej udało się nam zebrać 5976,50 zł.

Około godziny 12.00 rozpoczęły się występy w Gminnym Domu Kultury w Lini oraz licytacja na rzecz WOŚP.

Finał WOŚP śpiewem i tańcem uświetnili: zespół Galaktyka z przyjacielem Panem Sylwestrem Zonewskim, Kasia Kożyczkowska, Weronika Dawidowska oraz zespół "Kaszebsko Rodzezna".

Każdy uczestnik finału mógł napić się gorącej herbaty lub kawy i zjeść muffinki, których pokaźną ilość upiekła Pani Paulina Walkusz  z rodziną.

Licytowaliśmy gadżety WOŚP oraz inne przedmioty  min. torby, koszulki  które ofiarowała P. Anita Kotłowska z wyhaftowaną grafiką finału, obrazy które na licytację przeznaczył Gminny Dom Kultury .
Z licytacji udało się nam uzyskać kwotę 1619,00 zł.

Dzieci ze Żłobka Promyczek  w Lini również przyłączyły się do akcji, a pieniążki na wstęp na bal karnawałowy wrzucały do puszki orkiestrowej w zamian za czerwone serduszko i bilecik.

Żłobek „Promyczek” zebrał kwotę 272,50 gr.

W sumie zebrano kwotę 7868,00 zł

Koordynatorki Joanna Korzistka, Anetta Tessmer  oraz współpracujący Dom Kultury  w Lini na czele z P.O. Dyrektora Kamilą Soroko dziękują za przybycie na zorganizowany przez GDK finał WOŚP i wsparcie finansowe ogólnopolskiej akcji .

„Graliśmy dla dzieci małych i bez focha na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.”