Dzień Seniora w Lini

29 stycznia 2020 roku w gminie Linia miał miejsce pierwszy z dwóch zaplanowanych Dni Seniora. Uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Leonida Teligi w Lini. Na zaproszenie odpowiedziało wielu Seniorów naszej gminy, którzy gromadnie przybyli na to jedyne w swoim rodzaju święto. Po przywitaniu gości przez Panią Wójt Bogusławę Engelbrecht oraz Przewodniczącego Rady Gminy Pana Tadeusza Klein, młodzież szkoły gospodarza, przedstawiła Jasełka, które przygotowała Pani Hanna Wetta. Jasełka są przedstawieniami, które zawsze można osadzić we współczesnym kontekście i tym też kierowała się opiekunka a zarazem reżyserka przestawienia, nawiązując do obyczajowości młodzieży i świata dorosłych. Po Jasełkach na scenie zaprezentowały się przedszkolaki z tutejszego przedszkola. Najpierw zaprezentowali się chłopcy (białe koszule, czarne spodnie, szelki i kapelusze), prezentując rozbudowany program choreograficzny oczywiście pod bacznym okiem pani Angeliki Klejna i Patrycji Ellwart. Jako drugie zaprezentowały się dziewczynki, wspaniale ucharakteryzowane za babcie (chusta, długa spódnica i co najciekawsze przy lasce). Już same wejście dziewczynek wzbudziło aplauz. Małe artystki również pokazały swój układ choreograficzny. Paniom opiekunkom maluchów dziękujemy za ogrom pracy włożony przygotowanie tego występu.


Po krótkiej przerwie na taniec, dyrektor Gminnego Domu Kultury Pani Kamila Soroko przeprowadziła pierwszy z konkursów pod nazwą „Sokole Oko”, który polegał na trafieniu rzutką jak największej ilości balonów. Po konkursie na bystre oko, Seniorzy popisywali się swoimi zdolnościami wokalnymi, śpiewając wylosowane przez siebie piosenki, oczywiście tekst piosenek wcześniej został przygotowany przez Gminny Dom Kultury. Konkursy przeplatane były tańcami, tak też po popisach wokalnych chętni poderwali się do tańca w wykonaniu Pana Tomasza Sobisza i Anny Stelmaszyk.

Po tym chwilowym „rozprzężeniu” na scenę zaproszonych zostało pięć par, które kolejno wzięły udział w konkursie odgadywania głosu partnera, zgodności charakterów oraz spostrzegawczości panów. Po czym zabawa taneczna rozkręciła się na dobre.
Oczywiście święto Seniora nie byłoby takie udane, gdyby nie troska pań z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej na czele z kierowniczką Panią Marią Pipka. Dziękujemy dyrektor Szkoły Podstawowej w Lini Pani Barbarze Klebba za gościnę oraz gminnym władzom na czele z Panią Wójt Bogusławą Engelbrecht.