XI Mistrzostwa Gminy Linia w Szachach

W Gminnym Domu Kultury w Lini 5 marca spotkali się miłośnicy królewskiej gry. Walczono o tytuł mistrza gminy na 2017 rok. Zawodnicy rywalizowali systemem każdy z każdym grając na czas, mieli do dyspozycji 15 minut na partię. W końcowej klasyfikacji w gronie seniorów zwyciężył Krzysztof Kamiński ze Smażyna. Kolejne miejsca na podium zajęli: Norbert Czubek ze Strzepcza oraz Bogdan Dzięcielski z Lini. W gronie juniorów zwyciężył Błażej Wałdowski. Sędziom zawodów był zasłużony dla popularyzacji szachów i warcabów w gminie Grzegorz Wałdowski. Dekoracji dokonali wójt gminy Linia Bogusława Engelbrecht oraz organizator zawodów Jan Trofimowicz. Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca otrzymali puchary, natomiast wszyscy uczestnicy zawodów pamiątkowe medale, dyplomy oraz ciekawe pozycje książkowe ufundowane przez GDK w Lini.