XI Mistrzostwa Gminy Linia w Warcabach 100-polowych

19 marca w Lini odbyły się XI Mistrzostwa Gminy w warcabach 100-polowych. W Gminnym Domu Kultury rywalizowały dzieci i osoby dorosłe. Organizatorem zawodów był GDK w Lini. Sędziami Grzegorz Wałdwoski i Łukasz Polejowski. Zawodnicy rywalizowali na czas mając po 10 minut na zawodnika na jedną partię. W kategorii młodziczek rocznik 2005 i młodsze zwyciężyła Paulina Labuda z Miłoszewa, zaś wśród młodzików zwyciężył Dominik Drywa z Lini przed Pawłem Wos ze Smażyna  i Adamem Kaczyńskim z Lini. W gronie kadetek rocznik 2002-2004 zwyciężyła Magdalena Labuda z Miłoszewa a kolejne miejsca na podium zajęły: Agata Wos ze Smażyna i Monika Walkusz  z Potęgowa. Wśród kadetów zwyciężył Błażej Wałdowski z Lini a kolejne miejsca medalowe zajęli Przemysław Formela z Lini i Mariusz Labuda z Miłoszewa. Z innymi zawodnikami rywalizowali: junior  Szymon Formela z Lini i seniorka Iwona Wos ze Smażyna. Jednocześnie w swoich kategoriach zdobyli tytuły mistrzowskie. Wśród seniorów zwyciężył grający sędzia Grzegorz Wałdowski z Lini a kolejne miejsca zajęli: Piotr Grzenkowicz z Lini i Szymon Formela z Lini. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Linia a kolejne miejsca zajęły: Smażyno, Miłoszewo, Kobylasz - Potęgowo.

Organizatorzy dla zawodników w każdej z kategorii za miejsca  I-III przygotowali puchary, dyplomy i medale. Najlepsi zawodnicy będą reprezentować Gminę Linia w wojewódzkich mistrzostwach LZS w warcabach 100-polowych, które mają się odbyć w bieżącym roku w Trąbkach Wielkich w powiecie gdańskim.