Mała książka – wielki człowiek

Bezpłatna Wyprawka Czytelnicza dla każdego przedszkolaka.
 

Biblioteka Publiczna Gminy Linia zaprasza do udziału w kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

Ten ogólnopolski projekt jest realizowany przez Instytut Książki w ramach kampanii promującej czytelnictwo we współpracy z bibliotekami publicznymi. Każde dziecko w wieku 3-6 lat, które odwiedzi bibliotekę w Lini lub w Strzepczu otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Oprócz dyplomu przedszkolak otrzyma także drobny czytelniczy upominek. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!