Dzień Kobiet w GDK 08.03.2008r.

 8 marca w godzinach wieczornych w Gminnym Domu Kultury odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet, które zorganizowały GDK oraz Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie  - oddział w Lini. Przybyłe Panie, które tego dnia obchodziły swoje szczególne święto powitał Prezes ZK-P oddziału w Lini Edmund Szymikowski. W kilku zdaniach streścił historię 8 marca, wspomniał, że święto pochodzi z USA i oficjalnie po raz pierwszy obchodzono je  w 1908 roku czyli dokładnie 100 la temu.
               Następnie Wójt gminy Łukasz Jabłoński wraz z Janem Trofimowiczem wręczyli podziękowania i różyczki paniom - mieszkankom naszej gminy, których rękodzieła można podziwiać na wystawie w Gminnym Domu Kultury. Wyróżniono: Ludwikę Kobiela, Grażynę Ellwart, Marię Kozerską, Marię Grzenkowicz, Brygidę Maszota, Reginę Gibas oraz Danutę Szymikowską.
              Po części oficjalnej wystąpił zespół „ Trzech Tenorów” z utworami muzyki klasycznej i operowej. Cała sala śpiewała niektóre światowe przeboje wraz z artystami.
               Kolejnym punktem programu był śpiew popularnych utworów estradowych z podkładem muzycznym – „Szansa na sukces”. Wójt gminy Łukasz Jabłoński śpiewał „Gdzie się podziały tamte prywatki”, Zenon Hinca i Jan Szulc przeboje Krzysztofa Krawczyka, Mirosława Kuberna – niezapomniany przebój „Ładne oczy masz”, a Dyrektor GDK - „Dozwolone od lat 18”…
            W końcu przyszedł czas na wspólne śpiewanie przy akordeonie, na którym grał Marcin Schuchardt. Tę część programu prowadził Jan Trofimowicz – a zebrani bawili się wspaniale. Po części artystycznej zebrani przy muzyce z magnetofonu nucąc często szlagierowe przeboje siedzieli i długo jeszcze rozmawiali w miłej atmosferze. Panie mówiły, ze takich świątecznych dni w roku powinno być dokładnie 365 dni a w 2008 nawet 366…