Dzień Kobiet w świetlicy w Smażynie 08.03.2008r.

Dnia 8 marca w salce wiejskiej w Smażynie odbyło się spotkanie integracyjne dla Kobiet w dniu Ich święta. Organizatorami spotkania byli: Sołtys wsi Czesław Hinc, Rada Sołecka wsi Smażyno oraz Gminny Dom Kultury w Lini.
            O godzinie 11 spotkało się ponad 30 pań. Mieszkanki upiekły same pyszne smakołyki. Najpierw był czas na wspólną kawę i ciasto oraz lampkę szampana i najlepsze życzenia by Dzień Kobiet trwał dla wszystkich pań 366 dni w roku przestępnym.
            Następnie panie rywalizowały w wesołych konkursach. Między innymi miały trafić małymi woreczkami do niewielkiej skrzyneczki oraz piłeczkami tenisowymi do kosza wielkanocnego. Najlepszymi w tych konkurencjach okazały się: Kwieciszewska Mirosława, oraz bardzo wesoła najstarsza uczestniczka spotkania 79 – letnia Joanna Płocka. Dzielnie rywalizowały także Halina Hinz, Iwona Wos, Dorota Pulcyn. Barbara Krzebietka.
            Zgromadzone panie rywalizowały o miano najlepszej gospodyni w konkursie
na najdłuższą łupinę od ziemniaka. W tej konkurencji wygrała Maria Piwka. Z paniami konkurował Sołtys Czesław Hinz i … pokonał wszystkie panie… a łupina miała blisko metr…
            Po konkursach przyszedł czas na wspólne śpiewanie. Muzyczną oprawę zapewnił Jan Szulc z Lini i w duecie z Janem Trofimowiczem prowadzili kilkugodzinne biesiadne spotkanie.
Wypada pogratulować mieszkańcom Smażyna kolejnego spotkania, które przyczynia się do integracji wsi. Może warto by inne sołectwa naszej gminy poszły w ślady Smażyna  i również współorganizowały z GDK podobne imprezy w swoich sołectwach.

Opracował Jan Trofimowicz