Spotkanie z Mistrzami Olimpijskimi Leszkiem Blanikiem i Adamem Korolem 26.08.2008r.

Zwyciężając w konkursie radiowy o tematyce sportowej w Radiu Gdańsk Dyrektor Gminnego Domu Kultury w Lini Jan Trofimowicz miał możliwość bezpośredniego spotkania z dwoma gdańskimi Mistrzami Olimpijskimi z Pekinu Adamem Korolem i Leszkiem Blanikiem.
            Podczas audycji na żywo zgromadzeni w studio jak i słuchacze radia mogli bohaterom zadawać pytania.  Mistrzowie opowiadali kiedy i w jakich warunkach rozpoczynali swoje treningi a potem sportową karierę w sporcie seniorskim. Małżonki olimpijczyków opowiadały jak długo nie ma  mężów w domach, wszak wciąż gdzieś trenują i biorą udział w mitingach, zawodach Pucharu Świata itd…
            Obie drużyny rozegrały między sobą mecz w „piłkarzyki” w tym pojedynku pewnie w stosunku 4:1 zwyciężyli państwo Blanik.
            Na zakończenie godzinnej audycji na żywo Marszalek Województwa Pomorskiego Jan Kozłowski wręczył Mistrzom Olimpijskim obrazy Zielonej Bramy, natomiast czcigodnym żonom złoto Bałtyku – wyroby z bursztynu.
            Bezpośrednio po marszałku listy gratulacyjne oraz drobne upominki w imieniu Wójta Gminy Linia Łukasza Jabłońskiego oraz całej społeczności gminnej wręczył Jan Trofimowicz.
            Obaj mistrzowie pozowali wspólnie do fotografii oraz rozdawali autografy. Obu mistrzów Jan Trofimowicz zaprosił do Gminy Linia. Leszek Blanik wspominał, że już kilka lat temu gościł w szkołach gminnych, Adam Korol jeszcze nie.
            Mamy nadzieję, że jak czas pozwoli i wrócą do normalnego rytmu pracy to znajdą czas by odwiedzić gminę oddaloną od dużych aglomeracji miejskich