Festyn sportowo-rekreacyjny w Niepoczołowicach 14.06.2008r.

Dnia 14 czerwca po uroczystościach nadania imienia szkole w Niepoczołowicach
o godzinie 16 rozpoczął się festyn sportowo – rekreacyjny dla mieszkańców gminy i gości.
Organizatorem był Gminny Dom Kultury i Szkoła Podstawowa im. Księdza Kanonika Bazylego Olęckiego w Niepoczołowicach.
            Rodzice i nauczyciele przygotowali loterię fantową i pyszne kiełbaski oraz słodycze.
Gminny Dom Kultury zajął się organizacją konkursów i zawodów. Jan Trofimowicz przygotował wiele ciekawych wesołych konkurencji dla dzieci i dorosłych.
W poszczególnych konkurencjach zwyciężali: wśród dzieci w rzucie piłeczką palantową do celu I miejsce zdobył Karol Czaja, w biegu przedszkolaków na 150m zwyciężyła Julia Gronowska, w klasach I- III Karol Czaja, w klasach IV-VI na 500m – Dawid Czaja. Przez skakankę najlepiej skakali, wśród dziewcząt: Klaudia Recław, a wśród chłopców Rafał Lange. W rzutach tłuczkiem na odległość zwyciężyła pani Beata Pawelczyk która oddała rzut na odległość aż 29,5m, kóra zaledwie o pół metra wyprzedziła panią Renatę Recław.
            Dorośli panowie także rywalizowali w swoich konkurencjach. Bezapelacyjnie najsilniejszym tego dnia okazał się pan Piotr Kwidziński, który wygrał aż 3 konkurencje mianowicie – rzut oponą – na odległość 11,25m, rzut piłką lekarską na odległość 20,65m wyprzedzając pod dogrywce pana Tomasza Formela. Pan Piotr okazał się także najlepszy
w konkurencji rzutu podkową. W tej konkurencji wystartowało ponad 30 uczestników, wszyscy walczyli o piękny puchar Wójta Łukasza Jabłońskiego. II miejsce w rzucie podkową zajął Adam Kotas a III Justyna Ruszkowska.
            Panie rzucały także piłkami do celu i niby prosta dyscyplina a sprawiała nie lada problemy. Najlepszą w tej konkurencji okazała się Krystyna Hildebrandt. Dzieci w nagrodę otrzymywały sprzęt sportowy, panie przybory kuchenne i kosmetyki a panowie krawaty.
            Po wesołych konkursach przyszedł czas na zabawę pod chmurką. Oprawę muzyczną zapewnił Maciej Lewiński ze Strzepcza. Przez kilka godzin mieszkańcy Niepoczołowic
i okolicznych wsi mogli pobawić się przy ulubionych przebojach muzyki rozrywkowej
i biesiadnej.

Opracował Jan Trofimowicz