Gminne Obchody z okazji Dnia Kobiet 08.03.2009r.

Gminny Dom Kultury w Lini oraz Zrzeszenia Kaszubsko- Pomorskie oddział w Lini byli organizatorem gminnych obchodów Święta Kobiet. Na uroczystość przybyło ponad 110 pań z terenu całej gminy. Czcigodne panie powitali dyrektor GDK Jan Trofimowicz raz Prezes ZK-P oddziału w Lini Edmund Szymikowski. Serdeczne życzenia niewiastom złożył Wójt Łukasz Jabłoński. Życzył m.in. zdrowia pomyślności i powodów do radości.
         W programie artystycznym jako pierwsi wystąpiły dzieci i młodzież szkolna pod opieką Ewy Studzińskiej. Chór Zespołu Szkół w Lini przypomniał kilka niezapomnianych przebojów m.in. Parostatek, Szła dzieweczka do laseczka oraz Najpiękniejsza w klasie. Następnie wystąpił Mariusz Dawidowski, który na klarnecie zagrał Marsz A. Gretego, po nim wystąpiła Patrycja Kuberna, która również na klarnecie zagrała Walc Majkapara. Kolejnymi artystami były skrzypaczki Justyna Narewska i Monika Szulc, które wykonały duet skrzypcowy Playera. Następnie duet Beata Walkusz i Dominika Wożniak wykonały Menuet na skrzypce i wiolonczelę. Dominika Woźniak wraz z Alicją Łunecką oraz Joanną Kulikowską wykonały Kanon Pachelbela. Na zakończenie wystąpiło trio Agnieszka Schmidtke, Martyna Konkel i Dominik Szulc, które wykonało 2 utwory barokowe i dwa muzyki rozrywkowej. Cieszy fakt,
że w środowisku wiejskim liczne grono muzyków uczy się gry na wielu instrumentach. Był zatem czas na spotkanie z „muzyką wyższą”. Na zakończenie występu wszyscy zgromadzeni odśpiewali gromkie sto lat dla pani Ewy Studzińskiej, która 8 marca obchodziła swoje urodziny.
         Kolejnym punktem programu był występ pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Strzepczu, które zaśpiewały kilka dowcipnych piosenek i porwały do wspólnego śpiewu całą widownię. Występ pań z KGW tak spodobał się publiczności, że musiały bisować.
         Następnie wystąpił teatr okazjonalny z Gościcina z programem SEX-TELEFON. Występ młodych artystów rozbawił zebranych do łez. Pokazano jak bialki na Kaszubach mogą radzić sobie w dobie kryzysu.
         Kolejnym punktem spotkania były konkursy dla pań. W slalomie zwinnościowym z jajkiem na czas zwyciężyła Magdalena Kielińska, II miejsce przypadło Teresie Hinca, III Irenie Lewińskiej, IV Teresie Patelczyk
a V Bożenie Kobiela. Najdłuższą łupinę jabłka obrała Halina Piepiórka kolejne miejsca zajęły : Halina Kotas oraz Anna Kobiela. W następnym konkursie panie miały za zadanie w określonym czasie najefektowniej zawiązać krawat. W tej dyscyplinie najlepszą okazała się Skarbnik oddziału Zrzeszenia w Lini pani Aleksandra Furman. Kolejne miejsca zajęły: Agnieszka Ruszkowska, Danuta Szymikowska oraz Maria Pipka. W czasie zabawy panie kosztowały pysznych wypieków i ciast i popijały do woli kawę. Na zakończenie duet Janów – Szulc i Trofimowicz poprowadzili wspólne śpiewanie dla przybyłych pań. Wieczór minął w miłej radosnej atmosferze. Organizatorów cieszy fakt licznego udziału zaproszonych pań.

Opracował: Jan Trofimowicz