Kolędnica w Miłoszewie

8 stycznia 2020 r. odbyła się piąta Kolędnica zorganizowana przez Szkołę Podstawową w Miłoszewie. Wydarzenie otworzyła dyrektor szkoły Elżbieta Szymańska. Wśród zaproszonych gości byli między innymi zastępca wójta Astrida Kaczyńska, przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Klein, radna Anna Miotk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Strzepczu Agnieszka Pipka - Szczypior, dyrektor Gminnego Domu Kultury w Lini Kamila Soroko, sołtysi Daniele Bryla i Zygmunt Klawikowski oraz licznie zgromadzeni rodzice, dziadkowie, mieszkańcy miłoszewskiej społeczności i przyjaciele.

Kolędnicy towarzyszyła ciepła, rodzinna atmosfera. Mimo, że za oknem było mało zimowo, wystrój szkoły pełen był zimowych akcentów.

Uczniowie miłoszewskiej szkoły, poczynając od przedszkolaków, a na uczniach klas starszych skończywszy, zaprezentowali się podczas śpiewania kolęd oraz występu jasełkowego, opartego o znane bajki i baśnie. Do wspólnego śpiewu przygrywał niezawodny Pan Tomasz Chyła, zaś do wspólnego kolędowania zachęcały Panie Jolanta Bryla i Angelina Trelińska.

Po części artystycznej wykonanej przez uczniów oraz wspólnym śpiewaniu kolęd odbył się koncert Gminnej Orkiestry Dętej, która pod kierunkiem Pani kapelmistrz Ewy Studzińskiej zagrała pieśni bożonarodzeniowe. Na zakończenie nastąpiła chwila, na którą szczególnie czekali najmłodsi, czyli wręczenie przez Świętego Mikołaja słodkich upominków, ufundowanych przez Gminny Dom Kultury w Lini.

Wszystkim zaangażowanym, dyrekcji, nauczycielom i całej społeczności szkolnej podziękowania za przygotowanie tego niezwykłego wydarzenia złożyli zastępca wójta Astrida Kaczyńska i przewodniczący RG Tadeusz Klein.

GALERIA

https://www.facebook.com/pg/gdk.gminalinia/photos/?tab=album&album_id=748561702220704