Andrzejkowy Koncert Muzyki Rozrywkowej w Lini

24 listopada 2016 roku w lińskim GDK miał miejsce niezwykły koncert. Przed publicznością, która szczelnie wypełniła Dom Kultury zaprezentowała swe umiejętności wokalne grupa nauczycieli i przyjaciół związanych z Zespołem Szkół w Strzepczu. Premiera estradowego występu miała miejsce podczas szkolnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Strzepczu - wówczas nauczyciele wystąpili przed dziećmi i młodzieżą szkolna wzbudzając ogromne zainteresowanie i podziw wychowanków.
Profesjonalne instrumenty muzyczne, specjalnie przygotowane oświetlenie i nagłośnienie i wiele prób sprawiły, że wokaliści amatorzy na scenie wypadli wręcz cudownie. Wszystkich przybyłych powitał dyrektor GDK Jan Trofimowicz, który z humorem prowadził koncert a później królowała już muzyka i trwała uczta dla ucha. Muzycy śpiewali znane szlagiery polskiej muzyki rockowej i rozrywkowej a także piosenki w języku angielskim a nawet hiszpańskim. W przerwach koncertowych dyrektor GDK prowadził
losowanie nagród niespodzianek. Widzowie w losowaniu wygrywali m.in. akcesoria samochodowe, artykuły higieniczne, piękne anioły i publikacje książkowe a nawet tarcze do cięcia betonu:-). Z racji, że większość wykonywanych utworów to rodzime przeboje, toteż publiczność śpiewała wraz z wykonawcami m.in.: „Tak bardzo się starałem”, „Nie zadzieraj nosa”, „Autostop”, „Ona tańczy dla mnie”, czy „Ale to już było”. Występ tak rozgrzał publiczność, że było kolka piosenek na „bis” i owacja na stojąco.
Serca i uznanie publiczności zdobyli wykonawcy w składzie: Angelina Trelińska, Elwira Gafke, Justyna Langa - Pobrucka, Magdalena Lewińska, Tomasz Miecznikowiski, Paulina Kotłowska, Hanna Grabe - Zaremba, Krzysztof Chyła - wszyscy uczą w Zespole Szkół w Strzepczu, a wspierali ich przyjaciele Krystian Kułakowski, Łukasz Puchtel i Jarosław Maciołek.
Na zakończenie wszyscy muzycy oprócz gromkich braw otrzymali przygotowane przez GDK specjalne podziękowania i długie róże, które wręczyli Sekretarz Urzędu Gminy Mirosława Kuberna oraz Przewodniczący Rady Gminy Czesław Hinz. Organizatorzy zadbali o gorące napoje i słodki poczęstunek dla publiczności. Wielu przybyłych gratulowało muzykom odwagi, zapału, dystansu do siebie oraz niezapomnianych chwil podczas koncertu, który na długo zapewne zapadnie w pamięci przybyłym do GDK w Lini.