2016 - kulturalne

Gala Kultury i Sportu - Linia 2016

 21 stycznia 2016 r. w Gminnym Domu Kultury w Lini podsumowano dorobek kulturalny i sportowo - rekreacyjny Gminnego Domu Kultury za 2015 r. Uroczystość otworzył dyrektor GDK Jan Trofimowicz, który przywitał zgromadzonych na gali gości oraz przedstawił najważniejsze osiągnięcia i wydarzenia jakie miały miejsce w minionym roku. Podkreślał zaangażowanie wielu osób w przygotowanie imprez, konkursów, występów itd.

Spotkania seniorów w gminie Linia

Zgodnie z tradycją w okresie karnawałowym organizowane są spotkania dla seniorów w gminie Linia. Organizatorami przedsięwzięć są Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminny Dom Kultury oraz szkoły z terenu gminy. 

Zakończenie karnawału w Miłoszewie

Szkoła Podstawowa w Miłoszewie i Gminny Dom Kultury w Lini przygotowali wesołe spotkanie kończące okres karnawałowy. Organizatorzy zadbali o chruściki i słodki poczęstunek z napojami a także muzykę „na żywo” którą prowadził Krzysztof Chyła. 

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Po raz pierwszy w historii w gminie Linia zorganizowano uroczyste obchody z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, w Szkole Podstawowej w Pobłociu, która przyjęła w 2013 roku imię „Żołnierzy Niezłomnych”. 

Gminne Święto Kobiet w Lini

Jak co roku 8 marca uroczyście obchodzony jest Dzień Kobiet w Gminie Linia. Tegoroczne święto dla Pań przygotował Gminny Dom Kultury. Licznie przybyłe Panie powitał gospodarz obiektu i główny organizator spotkania dyrektor GDK Jan Trofimowicz. Uroczystość rozpoczęła się od występu Gminnej Orkiestry Dętej pod batutą Ewy Studzińskiej. Krótki aczkolwiek bardzo ciekawy koncert zakończono gromkim Sto Lat dla wszystkich miłych pań, ale także a może przede wszystkim dla Ewy Studzińs...kiej… która skończyła właśnie 8 marca 50 lat! Były zatem i życzenia i podarunki

W trosce o nasze bezpieczeństwo - konkurs plastyczny

7 marca w Gminnym Domu Kultury w Lini odbyło się podsumowanie etapu gminnego konkursu plastycznego pt. "W trosce o nasze bezpieczeństwo". Uroczystego otwarcia i powitania gości dokonali Wójt Gminy Linia Bogusława Engelbrecht oraz Dyrektor GDK w Lini Jan Trofimowicz.  

Gminny Konkurs Wiedzu z Języka Angielskiego

Dnia 10 marca 2016 roku w Gminnym Domu Kultury w Lini odbyła się trzecia edycja Gminnego Konkursu wiedzy z języka angielskiego. Do testu pisemnego przystąpiło 23 uczniów, wytypowanych na etapie eliminacji szkolnych z 6 szkół podstawowych z gminy Linia.

Eliminacje Gminne Konkursu RODNO MOWA

27 kwietnia 2016 r. w Gminnym Domu Kultury w Lini odbyły się eliminacje gminne do XLV Konkursu Recytatorskiego Poezji Kaszubskiej RODNO MOWA. W tegorocznej edycji udział wzięło 26 recytatorów ze wszystkich szkół z terenu gminy Linia.  

Przed majowymi świętami w Lini i Strzepczu

29 kwietnia w piątkowy poranek uczniowie Zespołu Szkół w Strzepczu pod opieką Joanny Nogajewskiej wraz z dyrektorem Gminnego Domu Kultury w Lini Janem Trofimowiczem złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze na mogile zbiorowej Ofiar Marszu Śmierci i Żołnierzy Polskich z 1939 roku w Strzepczu.

Gminne Eliminacje Konkursu Poezji Polskiej

16 marca w Gminnym Domu Kultury w Lini odbyły się gminne eliminacje konkursu recytatorskiego Poezji Polskiej. Komisja pracowała w składzie Jadwiga Sommer, Teresa Hinca i Jan Trofimowicz.  

Haft Kaszubski 2016

Po raz 21. rozstrzygnięto wyniki największego konkursu haftu kaszubskiego, który miał miejsce w Gminnym Domu Kultury w Lini. Na tegoroczny konkurs 178 uczestników dostarczyło do oceny ponad 400 prac.  

Powitanie Lata w Gminie Linia - Puchar Polski Strongman

Dnia 26 czerwca 2016 r. na placu rekreacyjno-sportowym w Strzepczu odbył się doroczny festyn sportowo – rekreacyjny „Powitanie Lata” połączony z Pucharem Polski Strongman. Otwarcia imprezy dokonał Wójt Gminy Linia Bogusława Engelbrecht i zaczęła się rywalizacja.  

Gmina Linia - I miejsce

Gmina Linia - I miejsce w konkursie "Na najpiękniejszy wieniec dożynkowy" na szczeblu powiatowym. Gratulujemy twórcom i życzymy dalszych sukcesów.  

Wernisaż prac malarskich w Gminnym Domu Kultury w Lini

W GDK w Lini 21 września 2016 roku odbył się wernisaż prac i podsumowanie pleneru malarskiego, który w sierpniu br. odbył się po raz kolejny w gościnnych progach Zespołu Szkół w Lini. Współorganizatorami przedsięwzięcia byli: Biblioteka Publiczna Gminy Wejherowo im. Aleksandra Labudy w Bolszewie oraz Gminny Dom Kultury w Lini.

Święto Niepodległości w Gminie Linia

W dniu Święta Niepodległości  uroczyste obchody w Gminie Linia rozpoczęły się Mszą Świętą w lińskiej świątyni w intencji Ojczyzny, którą sprawował ks. Proboszcz Wojciech Senger.  

Wieczornica z okazji Święta Niepodległości

16 listopada 2016 r. punktualnie o godz. 17.00 w murach Zespołu Szkół w Strzepczu odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego” rozpoczęła się wieczornica z okazji Święta Niepodległości.  

Andrzejkowy Koncert Muzyki Rozrywkowej w Lini

24 listopada 2016 roku w lińskim GDK miał miejsce niezwykły koncert. Przed publicznością, która szczelnie wypełniła Dom Kultury zaprezentowała swe umiejętności wokalne grupa nauczycieli i przyjaciół związanych z Zespołem Szkół w Strzepczu.  

Gminne Konkursy Plastyczne z okazji Świąt Bożego Narodzenia

15 grudnia 2016 r. w Gminnym Domu Kultury w Lini rozstrzygnięto tegoroczne edycje konkurów z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Uroczystego otwarcia i podsumowania konkursów dokonali Wójt Gminy Linia Bogusława Engelbrecht i Dyrektor GDK Linia Jan Trofimowicz.