Dzień Edukacji Narodowej 14.10.2009r.

GMINNE OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ W GDK W LINI

Na zaproszenie wójta Gminy Linia Łukasza Jabłońskiego oraz Dyrektora Jana Trofimowicz przybyli do GDK obecni i emerytowani pracownicy szkół z terenu gminy.
Z zaproszenia skorzystało ponad 80 osób. Organizatorzy spotkania złożyli zebranym serdeczne życzenia. Wójt wręczył okolicznościowe wiązanki dyrektorom placówek oświatowych z terenu gminy. Z nowym programem artystycznym w nieco odmłodzonym składzie wystąpił zespół Pieśnie tańca działający przy GDK – Kaszebsko Rodzezna. Następnie kilka ballad i własnych utworów śpiewanych wykonał Bard Muzyczny - Zbigniew Flisikowski
z Tczewa. Zebrani mogli podziwiać wystawę malarstwa Zbigniewa Formeli z Rumi, a także wystawę pokonkursową prac plastycznych dzieci i młodzieży z terenu gminy, której temat brzmiał „Barwy jesieni w Gminie Linia”. Kiedy przyszedł czas na wspólne biesiadowanie przy muzyce na żywo z powodu porywistego wiatru wyłączono prąd. Część nauczycieli szybko się rozeszła, jednak kilkadziesiąt osób przy wspólnym stole śpiewało przy dźwiękach gitary wiele niezapomnianych przebojów polskiej muzyki rozrywkowej.
Jak powiedzieli nauczyciele i pracownicy obsługi oraz emeryci takie wspólne, gminne spotkanie z okazji Dnia Edukacji odbyło się po kilkunastoletniej przerwie. Postulowano, by takie gminne spotkanie, podobnie jak przed wielu laty weszło na stałe do kalendarza uroczystości gminnych.
Przy słodkościach i ciepłych napojach miło spędzono choć kilka chwil, tak potrzebnych do wymiany poglądów, spostrzeżeń, doświadczeń. Jak mówi stare przysłowie – spotkania z ciekawymi osobami kształcą.