Gminne Święto Kobiet w Lini

Jak co roku 8 marca uroczyście obchodzony jest Dzień Kobiet w Gminie Linia. Tegoroczne święto dla Pań przygotował Gminny Dom Kultury. Licznie przybyłe Panie powitał gospodarz obiektu i główny organizator spotkania dyrektor GDK Jan Trofimowicz. Uroczystość rozpoczęła się od występu Gminnej Orkiestry Dętej pod batutą Ewy Studzińskiej. Krótki aczkolwiek bardzo ciekawy koncert zakończono gromkim Sto Lat dla wszystkich miłych pań, ale także a może przede wszystkim dla Ewy Studzińs...kiej… która skończyła właśnie 8 marca 50 lat! Były zatem i życzenia i podarunki
od Przewodniczącego Rady Gminy Czesława Hinz oraz członków orkiestry i dyrektora GDK.
Następnie na scenie prezentowały swe umiejętności aktorskie panie skupione w Kołach Gospodyń Wiejskich w Paczewie - Gmina Sierakowice oraz w Strzepczu. Kobietki z Paczewa w humorystyczny sposób przedstawiły po kaszubsku „Randkę w ciemno” oraz spektakl „Testament”. Występy co raz wzbudzały u zebranych salwy śmiechu i wesołe komentarze. Panie ze Strzepcza zaprezentowały m.in. taniec kaszubski, scenkę matrymonialną i pokaz mody kreacji z gazety.
Obie grupy były często oklaskiwane przez współbiesiadniczki. Był też czas na promocję i losowanie kosmetyków. Szczęście uśmiechnęło się do pań: Lidwiny Pipka, Iwony Wos, Danuty Potrykus
Ponadto Czesław Hinz i Jan Trofimowicz rozlosowali nagrody niespodzianki. Upominki wylosowały Krystyna Weta, Danuta Dawidowska, Alicja Hopa, Janina Formela, Maria Rzepa, Aleksandra Lange, Gabriela Zdolska, Mariola Bilińska, Gabriela Syldatk, Maria Szaradowska, Urszula Gajewska, Maria Malinowska, Grażyna Konkol i Anna Miotk. Główną nagrodę – piękny obraz wylosowała Teresa Richert z Głodnicy.
Na zakończenie panowie Czesław i Jan wręczyli także podziękowania dla obu kół KGW z Paczewa i Strzepcza za aktywną pomoc i program artystyczny przygotowany na spotkanie. Jak mówiły same uczestniczki takiej dawki śmiechu dawno nie było w GDK. Warto dodać, że na sali widowiskowej GDK zasiadło łącznie ponad 140 kobiet!.