80 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEj

 

1 września o godz. 04:45 Wójt Gminy Linia, Przewodniczący Rady Gminy wraz z przybyłymi radnymi, Dyrektorem Gminnego Domu Kultury, Księżmi z Parafii NSPJ w Lini, pocztami sztandarowymi wystawionymi przez OSP Linia, Gminne Koło Pszczelarzy, Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskie z Lini, Szkoły Podstawowe z Lini i Niepoczołowic oraz harcerzy, wspólnie z mieszkańcami Lini i okolic oddali hołd ofiarom II Wojny Światowej.

Uroczystość poprowadziła Dyrektor Gminnego Domu Kultury w Lini Kamila Soroko, apel poległych i modlitwę za ofiary II Wojny Światowej odmówił ks. wikariusz Łukasz Nowotny, zaś Wójt Gminy Linia. Wójt Gminy Linia Bogusława Engelbrecht podziękowała uczestnikom obchodów za liczne przybycie i oddanie hołdu poległym podczas tego największego w dziejach konfliktu zbrojnego w dziejach. Na zakończenie uroczystości złożono wieńce i zapalono znicze pod obeliskiem upamiętniającym ofiary Marszu Śmierci, który przeszedł przez Gminę Linia podczas ewakuacji obozu zagłady w Stutthofie.

Podobne uroczystości odbyły się również na cmentarzu w Strzepczu z udziałem księży z Parafii Marii Magdaleny, zastępcy Wójta Astridy Kaczyńskiej, pocztów sztandarowych, harcerzy oraz mieszkańców.

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na obie uroczystości. Niech donośnie zabrzmi nasz wspólny głos: NIGDY WIĘCEJ WOJNY!!!

GALERIA
https://www.facebook.com/pg/gdk.gminalinia/photos/?tab=album&album_id=653226265087582