Sylwester w Gminnym Domu Kultury w Lini 31.12.2008r.

Dnia 31.12.2008 r. odbył się bal sylwestrowy organizowany przez Gminny Dom Kultury w Lini. Zabawa rozpoczęła się o 2000, przy akompaniamencie pana Jana Szulcy i jego żony Marii bawiło się w sumie 90 osób. Odbyło się wiele konkursów m.in. konkurs tańca w, którym brali udział Państwo Bigus, Jelińscy i Wiśniewscy. Najlepszymi tancerzami okazali się mieszkańcy Gminy Sierakowice Państwo Jelińscy.
            Tradycyjnie o godz. 24.00 na placu Ks. Bazylego Olęckiego odbył się pokaz sztucznych ogni ufundowanych przez Urząd Gminy i GDK, na który przybyli okoliczni mieszkańcy. Wszystkich zebranych przywitała zastępca wójta Bogusława Engelbrecht. Życzyła zebranym wszelkiej pomyślności i spełnienia marzeń w 2009 r. Popijając szampana wszyscy życzyli sobie szczęścia i zdrowia w Nowym Roku, a niebo nad nimi było rozświetlone od kolorowych rac i fajerwerków.
            Po powrocie na sale uczestników zabawy, pozdrowiła pani Wójt. Szczególne życzenia skierowała do solenizanta i jubilata zarazem pana Mieczysława Potrykus z Lini. Specjalny upominek organizator balu Jan Trofimowicz w towarzystwie pani Wójt Bogusławy Engelbrecht wręczyli panu Grzegorzowi Wojciechowskiemu właścicielowi firmy „PORTAL” dziękując za sprawną rozbudowę pomieszczeń GOK i OSP. Zabawa trwała  do godz. 515. Nad porządkiem i bezpieczeństwem uczestników zabawy i powitania nowego roku na placu czuwali druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Lini.