Babski Wieczór w Gminie Linia

 Tegoroczny Dzień Kobiet w Gminie Linia obchodziliśmy w sobotę 7 marca w murach Szkoły Podstawowej im. Leonida Teligi w Lini. Panie, które zaszczyciły nas swoją obecnością, witane były tulipanami wręczanymi przez przedstawicieli Rady Gminy. 

Obchody Dnia Kobiet rozpoczął występ niezrównanego kabaretu Kùńda z Luzina, który rozbawił publiczność do łez. Po występie nastąpiła chwila zadumy, a to za sprawą wierszy Pani Ewy Lewandowskiej z pochodzenia krakowianki, która jak sama powiedziała - umiłowała sobie dwie kultury: folklor góralski i folklor kaszubski. W swym dorobku poetka posiada wiersze o różnej tematyce, inspirowane refleksją nad poczuciem tożsamości, rodziną, patriotyzmem i miłością, po czym wszyscy udali się na poczęstunek.

Po przerwie przed widzami wystąpił rodzimy Teatr Prostolinijny ze swoją popisową sztuką Biuro.matrymonialne.com, wg Andrzeja Dembończyka. Jak wieść niesie, trupa teatralna Grupy Lamparta, której członkowie tworzą obsadę spektaklu, jest jednym z najlepszych teatrów komediowych na wybrzeżu.

Po spektaklu została przeprowadzona loteria fantowa z wieloma upominkami ufundowanymi przez Gminny Dom Kultury. To był iście udany Babski Wieczór.

GALERIA
https://www.facebook.com/pg/gdk.gminalinia/photos/?tab=album&album_id=788373021572905