Ferie z GDK i GS LZS Linia - II Zimowa Spartakiada Sportowa

II Zimowa Spartakiada Sportowa – Strzepcz 2017

Ferie z GDK Linia i GS LZS Linia

            18 stycznia 2017 r. na hali sportowej w Zespole Szkół w Strzepczu odbyła się II Zimowa Spartakiada Sportowa. Organizatorami byli Gminny Dom Kultury w Lini, Gminne Stowarzyszenie LZS w Lini i Sołtys Strzepcza. Imprezę poprowadzili Dyrektor GDK Linia Jan Trofimowicz oraz członkowie GS LZS Linia Paulina Kuberna i Jakub Brzeski. Pani sołtys Edyta Reich – Grzenkowicz zadbała o słodki poczęstunek dla dzieci. Na zaproszenie do udziału w imprezie odpowiedziało 30 dzieci z terenu gminy Linia i nie tylko. Dzieci i młodzież rywalizowały m.in. w skokach przez skakankę, skokach na piłce, slalomie piłkarskim, rzucie ringo, a na koniec odbył się mecz piłkarski.

            W kategorii klas I-III Szkół Podstawowych w klasyfikacji generalnej spartakiady najwięcej punktów wśród dziewcząt zdobyła Katarzyna Kożyczkowska z Pobłocia, kolejne lokaty zdobyły Paulina Labuda z Miłoszewa i Anna Kożyczkowska z Pobłocia. Wśród chłopców I miejsce z kompletem punktów wywalczył Piotr Rzepa z Pobłocia, przed Pawłem Wos z Smażyna i Adamem Ellwart s Strzepcza.

            W kategorii klas IV – VI wystąpiła tylko jedna zawodniczka i tym samym zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej – Natalia Wojewska z Pobłocia. Wśród chłopców zwyciężył Oskar Kozerski z Strzepcza, przed Janem Rzepa z Pobłocia i Maksymilianem Kozerskim z Strzepcza.

            Wśród gimnazjalistek najwyżej sklasyfikowana została Magdalena Labuda z Miłoszewa, a wśród gimnazjalistów Kamil Baranowski z Luzina.

            Dzieci i młodzież zostały podzielona na cztery drużyny piłkarskie: Pobłocie, Miłoszewo, Strzepcz i Dziewczyny, najlepszą drużyną – wygrywającą wszystkie mecze została ekipa z Strzepcz, kolejne miejsca zajęły Pobłocie, Miłoszewo i Dziewczyny.

            Dla wszystkich uczestników II Spartakiady organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale, czekolady i drobne upominki rzeczowe – zaś dla laureatów pierwszych trzech miejsc dodatkowo puchary. Dekoracji i podsumowania zawodów dokonał dyrektor GDK Jan Trofimowicz, który jednocześnie zaprosił na Zimowe Turnieje Tenisa Stołowego, które odbędą się 19 stycznia w ZS Strzepcz.