Otwarcie wystawy poplenerowej "Apetyt na sztukę - Gmina Linia i okolice w malarstwie"

We wtorek 22 października w Gminnym Domu Kultury w Lini odbyło się uroczyste otwarcie wystawy poplenerowej "Apetyt na Sztukę - Gmina Linia i okolice w malarstwie", która jest zwieńczeniem pleneru malarskiego, organizowanego przez Gminny Dom Kultury w Lini wspólnie ze Stowarzyszeniem "Pro Bono" z Luzina na przełomie czerwca i lipca bieżącego roku.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor Gminnego Domu Kultury w Lini Kamila Soroko. Przybyli na nią między innymi: Wójt Gminy Linia Bogusława Engelbrecht, Wójt Gminy Luzino Jarosław Wejer z małżonką, zastępca Wójta Gminy Linia Astrida Kaczyńska, Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Linia Mirosław Ellwart, Skarbnik Gminy Linia Ewa Meyer, Prezes Stowarzyszenia Pro Bono Zofia Botulińska, ksiądz Wikary z Parafii z Lini Łukasz Nowotny, Ksiądz Wikary z Parafii ze Strzepcza Rafał Groth, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pobłociu Marzena Majcher, Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Linia Zofia Cierocka, Sołtys z Lini Jan Mach, Sołtys z Luzina Stanisław Cejrowski, prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego O/Linia Edmund Szymikowski, malarze biorący udział w plenerze, dzieci z Gminy Linia, uczestniczące w plenerze oraz ich rodzice, goście z Nowej Wsi Lęborskiej oraz Stowarzyszenia "Kunszt" z Redy, a także mieszkańcy Gminy Linia.

Wójt Gminy Linia wraz z Zastępcą Przewodniczącego Rady Gminy Linia wręczyli uczestnikom pleneru podziękowania oraz kwiaty. Następnie odbyły się występy zespołów działających przy Gminnym Domu Kultury w Lini, Zespołu Pieśni i Tańca Kaszebsko Rodzezna oraz Gminnej Orkiestry Dętej z Lini. Na zakończenie uroczystości uczestnicy pleneru skosztowali, specjalnie na tę okoliczność, przygotowanego tortu. Po czym zwiedzali wystawię i prowadzili rozmowy z artystami. Był to niezwykły wieczór, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Wystawa będzie czynna do końca listopada.

GALERIA

https://www.facebook.com/pg/gdk.gminalinia/photos/?tab=album&album_id=686669865076555