IX Zlot Turystów Seniorów Powiatu Wejherowskiego Strzepcz-Linia

23 września 2022 r. w Gminie Linia odbył się IX Zlot Seniorów Powiatu Wejherowskiego. Seniorzy zwiedzili Strzepcz (kościół pw. Św. Marii Magdaleny, cmentarz oraz Kuźnię Pamięci poświęconą śp. Józefowi Kielińskiemu), zaś w Lini poznali historię budynku, w którym mieści się Urząd Gminy, zwiedzili kościół pw. NSPJ, dowiedzieli się kilku istotnych informacji o szlaku "Poczuj Kaszubskiego Ducha", który istnieje na terenie gminy, a także odwiedzili szkołę w Lini, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca strajk dzieci w obronie języka polskiego.
Oprócz licznych atrakcji seniorzy posilili się w Leonówce w Strzepczu, gdzie pysznymi kaszubskimi potrawami uraczyło ich KGW Słoneczniki. Po wyczerpującej trasie zwiedzania, turyści udali się do Gminnego Domu Kultury w Lini, gdzie czekał na nich ciepły obiad i przystawka w postaci przepysznego chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym, które przygotowało KGW Linia w osobie pani Danuty Potrykus.

 

Dyrektor Gminnego Domu Kultury składa serdecznie podziękowania panu Tomkowi Miecznikowskiemu za przybliżenie naszym gościom informacji o historii i zabytkach Strzepcza, paniom z KGW Słoneczniki za przygotowanie poczęstunku w Strzepczu, pani Marii Malinowskiej za możliwość zwiedzenia Wiejskiej Kuźni Pamięci poświęconej panu Józefowi Kielińskiemu, pani Danucie Potrykus za przygotowanie swojskiego chleba i pomoc w pracach porządkowych, zaś pani Iwonie Kotłowskiej i Natalii Kwidzińskiej za przygotowanie posiłku i obsłużenie setki gości.

GALERIA