Święto Pieczonego Ziemniaka Pobłocie 2019

06 października 2019r. w niedzielne popołudnie, na placu przy Szkole Podstawowej im. Żołnierzy Niezłomnych w Pobłociu po raz kolejny odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Impreza ta z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców nie tylko sołectwa, ale i całej gminy.

Pomimo deszczowej i zimnej pogody, na placu przy szkole bawiło się wiele osób, które chętnie brały udział w konkurencjach i konkursach. Odbył się konkurs kulinarny „Potrawa z ziemniaka” –polegający na przygotowaniu oryginalnej i smacznej potrawy z ziemniakiem w roli głównej, konkurs na „Najpiękniejszy stroik na jesienny stół”, można było spróbować swoich sił w ucieraniu ziemniaka – konkurencji polegającej na obraniu i utarciu jak największej ilości ziemniaków w czasie 3 min. Nie zabrakło również wyboru największego ziemniaka w obwodzie, najcięższego ziemniaka i najśmieszniejszego ziemniaka. Wiele emocji wzbudziło zbieranie ziemniaków na czas. Podczas tegorocznego Święta Pieczonego Ziemniaka odbył się także pokaz mody pt. „Moda Jesienna”. Niewątpliwą atrakcją w niedzielne popołudnie było „Rodeo”– konkurencja dla mężczyzn, polegająca na jak najdłuższym utrzymaniu się na elektrycznym byku. Dzieci uczestniczyły w konkurencjach zręcznościowych. Był zatem „Rzut ziemniakiem do wiadra”, „Wyścigi w workach” itd.

Wszystkie konkurencje były oceniane przez komisje, które ogłaszały laureatów I, II i III miejsca i przyznawały wyróżnienia. Na uczestników poszczególnych konkurencji i konkursów czekały dyplomy i narody. Gościnnie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Kaszëbskô Rodzëzna.

Organizatorami Święta byli: Gminny Dom Kultury w Lini, Rada Sołecka w Pobłociu, Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Niezłomnych w Pobłociu oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Pobłociu. Dziękujemy mieszkańcom, którzy przyczynili się do zorganizowania tej imprezy.

GALERIA
https://www.facebook.com/gdk.gminalinia/?modal=admin_todo_tour