Językowa kolonia letnia w Zakopanem 6-13 sierpnia 2018

Dzień ósmy (poniedziałek) - 13-08-2018 r. – Powrót

 

Dzisiaj w godzinach porannych nasi podopieczni kolonii językowej wraz z opiekunami wyruszyli w drogę powrotną z Zakopanego do Lini. Przyjazd do Lini przewiduje się w godzinach wieczornych po godz. 20.00.


Dzień siódmy (niedziela) - 12-08-2018 r.

 

Niedziela to czas relaksu. Tego dnia wszyscy uczestnicy kolonii brali udział w warsztatach tematycznych z lektorami języka angielskiego oraz odbyli wycieczkę po Zakopanym – spacer po Krupówkach – gra terenowa. Jak widać na zdjęciach pogoda i atmosfera dopisała.

 


Dzień szósty (sobota) – 11-08-2018 r.

 

Sobota była dniem sportowym podczas którego zorganizowano zajęcia tematyczne, animacyjne oraz ruchowe – prowadzone w języku angielskim.


Dzień piąty (piątek) – 10-08-2018 r.

 

Zajęcia tematyczne, animacyjne oraz ruchowe – prowadzone w języku angielskim – ciag dalszy zajęć. Odbyła się również wycieczka autokarowa do Doliny Kościeliskiej – do jednego z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych dolin w Tatrach. A wieczorem, po powrocie z wycieczki, dla wszystkich uczestników zorganizowano ognisko.


Dzień czwarty (czwartek) – 09-08-2018 r.

 

W czwartek cała kolonia kontynuowała grę „40 pytań” ora warsztaty z lektorami. Po obiedzie wszyscy uczestnicy odbyli wycieczkę po Zakopanym, gdzie zwiedzili skocznię narciarską, odbyli spacer po Krupówkach oraz kibicowali kolarzom podczas TOUR DE POLOGNE!!!!!!

A na zakończenie dnia zorganizowano ognisko.

 

 


Dzień trzeci (środa) – 08-08-2018 r.

 

W środę odbyły się zajęcia tematyczne, animacyjne oraz ruchowe – prowadzone w języku angielskim. Druga grupa uczestników kolonii odbywała wycieczkę autokarową do Morskiego Oka a wieczorem wszyscy mieli warsztaty językowe + zajęcia pt” 40 pytań”.

 


Dzień drugi (wtorek) – 07-08-2018 r.

 

Nasi uczestnicy kolonii językowej po długiej podróży dzień wcześniej, rozpoczęli już we wtorek program pobytu, na który składały się m. in.:

- przygotowania do warsztatów edukacyjnych z języka angielskiego / wycieczek edukacyjnych

- zajęcia i zabawy z lektorami języka angielskiego,

- zajęcia w grupach językowych / zajęcia sportowo–rekreacyjnych oraz inne tzw. atrakcje

- wycieczka autokarowa do Morskiego Oka (pierwsza grupa) najpopularniejszym szlakiem turystycznym w polskich Tatrach. Morskie Oko ma powierzchnię 34,93 ha, a w najgłębszym miejscu 50,8 metra.

 


Dzień pierwszy – 06-08-2018 r. (Wyjazd na kolonię)

Dzisiaj w godzinach porannych 92 uczniów klas IV-VII Szkół Podstawowych i klas II-III Gimnazjów biorący udział w projekcie pt. „Lepszy start-lepsza przyszłość. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z Gminy Linia"  wyjechało na kolonię językową „ Tatrzańska radocha” do Zakopanego, gdzie będą dalej „szlifować” znajomość języka angielskiego poprzez udział w różnego typu zabawach, wycieczkach edukacyjnych i spotkaniach”. Wraz z uczniami, jako opiekunowie, wyjechali 4-ch nauczycieli ze szkół z Gminy Linia. Po sprawdzeniu stanów technicznych autokarów przez patrol policji, uczestnicy kolonii wyjechali w podróż do Zakopanego. Uczestników kolonii pożegnali rodzice i pani Bogusława Engelbrecht, Wójt Gminy Linia.

Organizatorem kolonii językowej „ Tatrzańska radocha” jest wykonawca Czerwiński Travel z Gdańska.