Występ „Trzech Tenorów" w GDK 07.02.2008r.

Dnia 7 lutego w GDK w Lini odbył się koncert arii i operetek w wykonaniu artystów związanych z gminą Trąbki Wielkie. Panowie Michał Olejnik oraz Stanisław Bednarek głosami tenorów zaprezentowali najsłynniejsze arie i operetki polskie i światowe. Akompaniował na instrumentach klawiszowych Łukasz Kania. Artyści porwali do wspólnego śpiewu także przybyłych mieszkańców z gminy Linia. Po części poświęconej muzyce klasycznej Władze Gminy Linia w osobach Przewodniczącego Rady Gminy Stanisława Bigusa oraz Wójta Łukasza Jabłońskiego wręczyły przygotowane przez Dyrektora Gminnego Domu Kultury w Lini Jana Trofimowicza dyplomy – podziękowania oraz upominki osobom, które od lat propagują szeroko rozumianą kulturę i ściśle współpracują z GDK w Lini . Wyróżnieni zostali: Maria Zalewska – kierownik zespołu „Kaszebsko Rodzezna”, instruktor muzyki – kierownik Gminnej Orkiestry Dętej Ewa Studzińska, Dyrygent chóru „Pięciolinia” – Jan Szulc oraz Prezes chóru „Pięciolinia” i mistrz haftu kaszubskiego Edmund Szymikowski. Następnie odbył się konkurs „Jaka to melodia”. Widownia miała za zadanie odgadnąć po kilku bądź jednej nutce tytuły filmów z jakich pochodzą piosenki. Do najlepszych kinomanów a zarazem wytrawnych muzyków jak się okazało należą min: Mieczysław Gafke, Maria Zalewska, Jolanta Cierocka, Halina Kotas i Wójt Łukasz Jabłoński. Wszyscy otrzymali nagrody niespodzianki od dyrektora GDK.
            Na zakończenie odbyła się część wspólnego śpiewania piosenek ludowych po polsku  i kaszubsku. Przy akompaniamencie akordeonisty Marcina Schuchardta wszyscy zgromadzeni śpiewali wesołe piosenki. Z racji tego, że melomanom spodobało się wspólne śpiewanie  do gry na akordeonie dołączył Jan Szulc z Lini i już przy akompaniamencie dwóch akordeonistów śpiewano jeszcze głośniej popularne piosenki biesiadne.
            Był także czas na rozmowy o szeroko rozumianej kulturze przy kawie i herbacie.  Pan Michał Olejnik Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Trąbkach Wielkich zaprosił artystów z gminy Linia do występów w gminie Trąbki Wielkie.
            Szkoda, że tak mało mieszkańców, którzy otrzymali zaproszenia imienne przyszło na niecodzienny koncert. Niestety nie dopisali ani radni ani sołtysi z terenu gminy. A było to spotkanie z muzyką klasyczną, którą rzadko można usłyszeć na wsi…

Opracował Jan Trofimowicz