Językowa kolonia letnia w Karpaczu 1-9 sierpnia 2017

Dzień dziewiąty (09/08/2017) – POWRÓT z Karpacza do Lini

Szanowni Państwo, czas szybko mija i już jutro, tj. w środę (09/08/2017 r.), nasi uczestnicy letniej kolonii językowej  będą wracać z Karpacza do Lini.

Wyjazd z Karpacza planowany jest najpóźniej o godz. 9.30 a przyjazd do Lini (na plac przed Urzędem Gminy) planowany jest w godzinach wieczornych 17.00-19.00.

 


Dzień ósmy (08/08/2017) – Zajęcia rekreacyjno-sportowe, zajęcia z lektorami (post–test), ostatnie zakupy w Karpaczu oraz na zakończenie dyskoteka.

W ostatnim dniu pobytu w Karpaczu uczestnicy kolonii uczestniczyli w zajęciach rekreacyjno-sportowych, w zajęciach z lektorami, byli na ostatniej wycieczce i zakupach w Karpaczu a na zakończenie wszyscy bawili się na wieczornej dyskotece.

Poniżej udostępniamy zdjęcia przesłane przez naszych Opiekunów, którym bardzo serdecznie dziękujemy za relację i opiekę.

 


Dzień siódmy (07/08/2017) – Wycieczka całodniowa na trasie: Pilchowice – Lubomierz – Zamek Czocha połączona z nauką języka angielskiego.

W poniedziałek naszych podopiecznych czekała m. in. wycieczka całodniowa na trasie: Pilchowice – Lubomierz – Zamek Czocha oraz wieczorem gra terenowa w podchody. Na wycieczce czekała moc atrakcji podczas zwiedzania Zapory Łomnickiej, Muzeum Kargula i Pawlaka oraz w jednym z najpiękniejszych polskich zamków – w Zamku Czocha.

 


Dzień szósty (06/08/2017) – Wspólne śpiewanie piosenek po angielsku i pieczenie kiełbasek przy ognisku.

Niedziela upłynęła spokojnie dla naszych kolonistów w ośrodku kolonijnym w Karpaczy. Wszyscy uczestniczyli w niedzielnej Mszy św. oraz w zajęciach sportowych i terenowych z lektorami a wieczorem…. wieczorem było ognisko, kiełbaski i wspólne śpiewanie piosenek po angielsku.  Bardzo fajna zabawa. W poniedziałek naszych uczniów czeka m. in. wycieczka całodniowa na trasie: Pilchowice – Lubomierz – Zamek Czocha.

 


Dzień piąty (05/08/2017) – Wycieczka piesza po Karpaczu (Świątynia Wang, Dziki Wodospad, Skocznia „Orlinek”, Zapora na Łomnicy) i inne atrakcje dnia.

Sobota upłynęła bardzo intensywnie naszym kolonistom.  W programie była m. in. kontynuacja zajęć językowych z lektorami, sportowo – rekreacyjnych, gra terenowa w poszukiwaniu skarbów oraz wycieczka piesza po Karpaczu, w tym zwiedzanie  Świątyni Wang, Dzikiego Wodospadu, Skoczni „Orlinek”, Zapory na Łomnicy.

 

Poniżej udostępniamy zdjęcia przesłane przez naszych Opiekunów.

 

 


Dzień czwarty (04/08/2017) – Zajęcia języka angielskiego z lektorami na sportowo i pod „gołym” niebem

W piątek nasi uczestnicy kolonii odpoczywali po bardzo intensywnym turystycznie czwartku.

Dzisiaj prowadzone były zajęcia angielskiego na sportowo i na świeżym powietrzu, z dala od ławek i sal szkolnych. Jak widać na poniższych zdjęciach pogoda i dobry humor sprzyja wypoczynkowi wszystkim uczestnikom.

 

Program na dzisiaj obejmował:

- śniadanie,

- zajęcia z lektorami / zajęcia rekreacyjno-sportowe,

- obiad + podwieczorek,

- zajęcia z lektorami / zajęcia terenowe,

- kolację,

- seans filmowy w dyskusyjnym klubie filmowym.

Poniżej udostępniamy przesłane zdjęcia przez naszych Opiekunów.


Dzień trzeci (03/08/2017) – Zajęcia z lektorami oraz wycieczka całodzienna do Zamku Chojnik oraz Szklarskiej Poręby

Czwartek to kolejny dzień intensywnych zajęć języka angielskiego z lektorami, zabaw i wycieczek. Dzisiaj cała grupa uczestniczyła w wycieczce całodniowej do Zamku Chojnik oraz Szklarskiej PorębyJ

Poniżej udostępniamy przesłane zdjęcia przez naszego Opiekuna.


 

Dzień drugi (02/08/2017) – Rozpoczęcie zajęć edukacyjnych, sportowo–rekreacyjnych i wypoczynku w Karpaczu

W środę uczestnicy letniej kolonii językowej rozpoczęli w Karpaczu wypoczynek połączony z nauką języka angielskiego. Według harmonogramu program na dziś przedstawia się następująco:

- Śniadanie

- Podział uczestników na grupy językowe (pre–test)

-Zajęcia z lektorami / Zajęcia sportowo – rekreacyjne

- Obiad + Podwieczorek

- Zajęcia z lektorami / Zajęcia terenowe

- Kolacja

- Dyskoteka + Wieczór rozrywki np. wybór Miss i Mistera kolonii.

 

Od uczestników dostaliśmy zdjęcie i pozdrowienia dla wszystkich rodziców.


 

Dzień pierwszy (01/08/2017) - Wyjazd uczestników letniej kolonii językowej do Karpacza

Dziś w godzinach porannych odbyła się zbiórka i odprawa uczestników letniej kolonii językowej do Karpacza. Po zbadaniu stanu technicznego autokarów i kierowców przez Policję, dzieci i młodzież wraz z opiekunami odjechała do Ośrodka Wczasowego „REDA” w Karpaczu. Uczestników kolonii pożegnali rodzice i pani Bogusława Engelbrecht – Wójt Gminy Linia. Przyjazd uczestników do Ośrodka planowany jest w późnych godzinach wieczornych.