5 października 2017 r. na Zamku w Ansbach (Niemcy) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy Haftu Kaszubskiego.
Tradycyjnie w Strzepczu miało miejsce dziękczynienie za plony Gminy Linia. 3 września w miejscowej świątyni księża Andrzej Kmiecik ze Strzepcza i Wojciech Senger z Lini odprawili Mszę Świętą dziękczynną za tegoroczne plony.
1 września 2017 roku wyciem syren o godzinie 4.45 w Lini i Strzepczu w łączności z uroczystymi obchodami na Westerplatte rozpoczęto obchody w Gminie Linia.
W dniach 4-10 lipca na terenie Gminy Linia przebywała 45-osobowa grupa mieszkańców Gminy Tokarnia z powiatu myślenickiego.
Dnia 19 czerwca 2017 r. w Gminnym Domu Kultury w Lini podsumowano pierwsze edycje konkursów: informatycznego pt. "Kartka z mojej miejscowości" oraz fotograficznego pt. "Moje spotkanie z przyrodą Gminy Linia podczas wędrówki".
W bieżącym roku po raz 22. zorganizowano w Gminnym Domu Kultury w Lini konkurs haftu kaszubskiego. W tegorocznym konkursie udział wzieła rekordowa liczba hafciarzy i hafciarek – 227 osób, w tym: 83 osoby dorosłe, 36 uczniów szkół gimnazjalnych i średnich oraz 108 uczniów szkół podstawowych. Przekazano na konkurs 526 prac ukazujących piękno wszystkich szkół haftu kaszubskiego.
3 czerwca 2017 r. w świątyni parafialnej w Strzepczu rozbrzmiewały piękne wykonania pieśni religijnej, które wykonywały chóry uczestniczące w III Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Religijnej Pater Noster. Organizatorami święta chóralnego w Strzepczu byli: Gminny Dom Kultury w Lini, Parafia pw. Św. Marii Magdaleny w Strzepczu, Zespół Szkół w Strzepczu, Koło Gospodyń Wiejskich ze Strzepcza.
11 kwietnia w GDK w Lini odbył się gminny etap konkursu recytatorskiego Rodno Mowa na 2017 rok. Uczestnikami byli: przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych.
10 kwietnia w Gminnym Domu Kultury w Lini otwarto wystawę pokonkursową prac plastycznych, które dzieci i młodzież dostarczyli na konkursy świąteczne – na najpiękniejszą kartkę z okazji Świąt Wielkanocnych oraz najpiękniejszą ozdobę świąteczną.
Dnia 23 marca 2017 r. w Gminnym Domu Kultury w Lini odbyło się podsumowanie gminnych konkursów plastycznych pt. „Zagrożenia wypadkowe w indywidualnych gospodarstwach rolnych” i „25-lat PSP – Profesjonalni, Sprawni Pomocni”.
Gminny Dom Kultury w Lini zorganizował eliminacje gminy Linia XXXIV edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Celem konkursu było m.in.: popularyzacja polskiej literatury pięknej, kształtowanie wrażliwości na piękno języka i mowy ojczystej a także promocja osiągnięć uczniów oraz ich opiekunów.
Jak co roku 8 marca uroczyście obchodzony jest Dzień Kobiet w Gminie Linia. Tegoroczne święto dla Pań przygotował Gminny Dom Kultury. Licznie przybyłe Panie powitał gospodarz obiektu i główny organizator spotkania dyrektor GDK Jan Trofimowicz.
30 stycznia w Lini i dzień później w Strzepczu odbyły się doroczne spotkania dla seniorów. Organizatorami jak co roku byli: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Urząd Gminy i Gminny Dom Kultury. Na zaproszenie odpowiedziało łącznie niemalże 200 osób z terenu całej gminy.
17 stycznia w Gminnym Domu Kultury w Lini odbyło się spotkanie noworoczne Gminnego Koła Kombatantów i Byłych Wieźniów Politycznych RP.
12 stycznia 2017 r. w Gminnym Domu Kultury w Lini podsumowano dorobek kulturalny i sportowo - rekreacyjny Gminnego Domu Kultury za 2016 r. Uroczystość otworzyła Wójt Gminy Linia Bogusława Engelbrecht, która przywitał zgromadzonych na gali gości. Następnie Dyrektor GDK Linia Jan Trofimowicz przedstawił najważniejsze osiągnięcia i wydarzenia jakie miały miejsce w minionym roku. Podkreślał zaangażowanie wielu osób w przygotowanie imprez, konkursów, występów itd.
Śpiew i muzyka ma w sobie magiczną siłę, siłę która wzmacnia więzi, pobudza do działania, integruje społeczeństwo. Szczególne znaczenie w naszej Ojczyźnie ma wspólny śpiew kolęd. Nastrój Bożego Narodzenia to czas, w którym znikają troski i zmartwienia, to czas wybaczania, to czas kiedy spotkanie z drugim człowiekiem jest wielką przyjemnością to czas w którym wzrasta poczucie bliskości społecznej. Na takie spotkanie mieszkańcy Miłoszewa czekali cały rok.