2016 - sportowe

I Noworoczny Turniej Halowej Piłki Nożnej

23.01.2016r odbył się I Noworoczny Turniej Piłki Halowej w Gminie Linia, którego organizatorami byli : Stanisław Czaja, Gminny Dom Kultury w Lini i LZS Linia. Mecze rozstrzygali sędziowie z PZPN-u , a pomocnikiem medycznym był Łukasz Elwart z Lini.  

GKS Linia 2004 na turnieju Kaszub Cup w Luzinie

W dniach 06-07.02.2016 na hali widowisko-sportowej w Luzinie odbywał się turniej Kaszub Cup dla rocznika 2004. W turnieju wzięło udział 20 zespołów podzielonych na 4 grupy. GKS Linia trafił na drużyny: Akademia Piłkarska Lechii Gdańsk, Gryf Wejherowo, GOSRIT Luzino oraz AS Pomorze.

Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa GS LZS Linia

  FC Gowidlino 2004 najlepsze na turnieju halowym w Lini. W sobotni poranek dn.13.02.2016, 8 drużyn wzięło udział w Otwartym Halowym Turnieju r. 2004/2005 w Lini. Zespoły zostały podzielone na 2 grupy. W grupie A zagrały zesoły: GKS Linia I, FC Gowidlino 2004, GKS Linia III oraz GOSRiT Luzino, natomiast w grupie B rywalizowały drużyny: GKS Linia IV, GKS Sierakowice, GKS Linia II oraz FC Gowidlino 2005.

Ferie z GDK Linia i GS LZS Linia - 2016.

Otwarty Feryjny Turniej Tenisa Stołowego
Strzepcz, 15 lutego 2016 r.
15 lutego w hali Zespołu Szkół w Strzepczu odbył się Otwarty Feryjny Turniej Tenisa Stołowego. Na zaproszenie GDK Linia i GS LZS Linia odpowiedziało 15 miłośników gry w Tenisa Stołowego z Pobłocia, Strzepcz, Miłoszewa, Lewina i Lini. Zawody przeprowadził i sędziował dyrektor GDK Linia Jan Trofimowicz.

Spartakiada Sportowa w Strzepczu

 Dnia 18 lutego 2016 r. w Zespole Szkół w Strzepczu odbyła się Zimowa Spartakiada Sportowa dla dzieci i młodzieży. Organizatorami imprezy byli: Gminny Dom Kultury w Lini, GS LZS w Lini i Sołtys wraz z Radą Sołecką Strzepcza. Na kolejne zaproszenie z programu FERIE 2016 odpowiedziało ponad 70 dzieci z terenu gminy Linia i nie tylko. Dzieci i młodzież brały udział w kilkunastu dyscyplinach sportowo-rekreacyjnych, z których suma zdobytych punktów decydowała o zajętej lokacie w i...mprezie.

Otwarte Halowe Turnieje Piłkarskie w Strzepczu

23.02.2016 w Zespole Szkół w Strzepczu odbyły się Otwarte Halowe Turnieje Piłkarskie. O godz. 10.00 rywalizowali zawodnicy rocznika 2003 i młodsi. W turnieju wzięły udział 4 drużyny, wszystkie z Gminnego Klubu Sportowego Linia.  

XVI Wojewódzki Plebiscyt Sportowy LZS w Lini

12 marca w Gminnym Domu Kultury w Lini odbyła się inauguracja wojewódzka obchodów 70-lecia Ludowych Zespołów Sportowych. Jubileuszowe obchody połączono z ogłoszeniem wyników plebiscytu na 10 najpopularniejszych sportowców i trenerów LZS w województwie pomorskim za 2015 rok.

VII Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Kaszubską Baśkę

19 marca w Gminnym Domu Kultury w Lini po raz VII odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Kaszubską Baśkę. Oprócz lińskiego GDK współorganizatorami zawodów byli: Gminne Stowarzyszenie LZS w Lini, Pomorskie Zrzeszenie LZS w Gdańsku, Urząd Marszałkowski w Gdańsku oraz Starostwo Powiatowe w Wejherowie.  

XI Wojewódzki Kaszubski Bieg Przełajowy w Lini - 17.04.2016 r

 XI Wojewódzki Kaszubski Bieg Przełajowy Terenami Kaszubskiego Parku Krajobrazowego w Lini 17 kwietnia po raz XI odbył się w Lini Wojewódzki Kaszubski Bieg Przełajowy Terenami Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Organizatorami tej największej imprezy sportowej w gminie jest Gminne Stowarzyszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Lini oraz Gminny Dom Kultury w Lini. Nad całością przedsięwzięcia czuwa dyr. GDK i Prezes GS LZS w jednej osobie Jan Trofimowicz wraz z szefową biura zawodów Pauliną Bigus.

Turnieje Piłkarskie w Pobłociu

29 maja na boiskach piłkarskich w Pobłociu rozegrano turnieje piłkarskie walcząc o puchary Wójta Gminy Linia i Prezesa Gminnego Stowarzyszenia LZS w Lini. Uroczystego rozpoczęcia zawodów i powitania uczestników dokonał dyrektor GDK i Prezes GS LZS w jednej osobie Jan Trofimowicz.

Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze Drużyn OSP

5 czerwca na stadionie gminnym w Lini odbyły się doroczne Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze. W zmaganiach udział wzięli przedstawiciele jednostek z OSP Linia, OSP Lewino, OSP Strzepcz i OSP Kętrzyno, którzy rywalizowali w ćwiczeniach bojowych, a także sztafecie pożarniczej.  

III Igrzyska Ludowych Zespołów Sportowych w Żelistrzewie za nami!

Reprezentacja Gminy Linia 11 czerwca 2016 roku wzięła udział w III Igrzyskach LZS o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego, które rozegrano na stadionie gminnym w Żelistrzewie – Gmina Puck. Kierownikiem gminnej reprezentacji, który zbierał i motywował do startu poszczególnych zawodników był Jan Trofimowicz Prezes Gminnego Stowarzyszenia LZS i dyrektor GDK w jednej osobie.

XVII Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Piłce Nożnej Weteranów

9 lipca 2016 r.  na stadionie gminnym w Lini odbyły się XVII Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Weteranów w Piłce Nożnej 6-cio osobowej. Organizatorami imprezy byli: Gminne Stowarzyszenie LZS w Lini, Gminny Dom Kultury w Lini, Urząd Gminy w Lini, Pomorskie Zrzeszenie LZS w Gdańsku.

X Mistrzostwa Gminy Linia w Tenisie Stołowym

W dniach 5 i 6 listopada 2016 roku na hali sportowej w Strzepczu odbyły się X Mistrzostwa Gminy Linia w tenisie stołowym. Organizatorami zawodów byli: Gminny Dom Kultury w Lini, Zespół Szkół w Strzepczu, Gminne Stowarzyszenie LZS w Lini i Urząd Gminy w Lini.  

X Mistrzostwa Gminy Linia w Strzelectwie

W Gminnym Domu Kultury w Lini uczczono Święto Niepodległości na sportowo -  zorganizowano po raz 10. Mistrzostwa Gminy w Strzelectwie. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: strzelanie z pistoletu, karabinka oraz rzut lotką do celu.  

„I Zimowa Spartakiada Szkół Podstawowych Klas Młodszych I-III”

W hali sportowej Zespołu Szkół w Lini po raz pierwszy w historii odbyła się spartakiada sportowa dzieci z klas I- III szkół podstawowych z terenu gminy Linia. Organizatorem zawodów był Gminny Dom Kultury przy współudziale GS LZS w Lini, Urzędu Gminy Linia i Zespołu Szkół w Lini. Uroczystego otwarcia zawodów dokonała wójt Gminy Linia Bogusława Engelbrecht.