Wystawa "Barwy pomorskiej tradycji. Hafty kaszubskie" Centrum św. Jana, 23-07-2016 - 31-08-2016

            Dnia 23 lipca 2016 r. o godz. 15:00 nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy haftów kaszubskich. Na wystawie przedstawiono prace z haftami wszystkich szkół haftu kaszubskiego. Można zobaczyć hafty szkół żukowskiej, wdzydzkiej, wejherowskiej, puckiej, borowiackiej, tucholskiej i słupskiej. Na wystawie pokazano również piękne czepce.           

Organizatorami wystawy są Nadbałtyckie Centrum Kultury, Gminny Dom Kultury w Lini oraz Muzeum Narodowe w Gdańsku. W uroczystym otwarciu udział wzięli przedstawiciele organizatorów wystawy oraz Dyrektor Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego Woj. Pomorskiego w Gdańsku.      

            Podczas  uroczystości program pieśni kaszubskich zaprezentował chór „Pięciolinia” z Lini. Dyrektor Departamentu Kultury Władysław Zawistowski wręczył „Nagrodę specjalną Marszałka Województwa Pomorskiego” za wybitne zasługi w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury na rzecz mieszkańców województwa pomorskiego Edmundowi Szymikowskiemu z Lini – wieloletniemu organizatorowi konkursów haftu kaszubskiego.

Zapraszamy od 23 lipca do Centrum św. Jana  do podziwiania haftów kaszubskich – w całej ich rozmaitości wzorów, kolorów i kształtów. Wystawa czynna do 31.08.2016 r. w godz. 10:00 - 18:00.