II Kolędnica w Miłoszewie

 Śpiew i muzyka ma w sobie magiczną siłę, siłę która wzmacnia więzi, pobudza do działania, integruje społeczeństwo.  Szczególne znaczenie w naszej Ojczyźnie  ma wspólny śpiew kolęd. Nastrój Bożego Narodzenia to czas, w którym znikają troski i zmartwienia, to czas wybaczania, to czas kiedy spotkanie z drugim człowiekiem jest wielką przyjemnością to czas w którym wzrasta poczucie bliskości społecznej.  Na takie spotkanie mieszkańcy Miłoszewa czekali cały rok.

To właśnie dla nich i dla wszystkich pragnących  wspólnym śpiewem kolęd przeżywać okres bożonarodzeniowy,  11.stycznia 2017 roku odbyła się w Szkole Podstawowej w Miłoszewie już II Kolędnica.  Pomysł na takie spotkanie wypłynął z Grona Pedagogicznego tutejszej szkoły.  Inicjatywę tą wspierał GDK w Lini, Urząd Gminy w Lini oraz mieszkańcy i rodzice dzieci uczących się w szkole.

Kolędnica rozpoczęła się od przywitania gości przez dyrektora Szkoły Podstawowej w Miłoszewie panią Elżbietę Szymańską. Część muzyczną imprezy przygotowali i prowadzili Hanna Grabe-Zaremba, Angelina Trelińska i Krzysztof Chyła. Swój wkład w Kolędnicę miały również najmłodsze dzieci z klas I –III i przedszkola, które pod opieką pani Jolanty Klein, wystąpiły w przedstawieniu jasełkowym.  Jednak największą atrakcją dla gości  był występ Gwiżdży w języku kaszubskim, który przygotowała pani Barbara Miotke.  Dzieci z kolei cieszyły się bardzo z przybycia Gwiazdora, który obdarował je paczkami. W rolę Gwiazdora wcielił się oczywiście jak zwykle niezastąpiony dyrektor GDK w Lini pan Jan Trofimowicz. To on na koniec spotkania poprowadził losowanie nagród wśród zgromadzonych gości. 

Swój udział w Imprezie zaakcentowali także rodzice. To dzięki nim na stołach pojawiła się kawa, herbata i ciasto.  Za rok szkoła zaprasza na kolejną III Kolednicę.