Wystawa poplenerowa "Apetyt na sztukę - Linia i okolice w malarstwie"

W czwartkowy wieczór 17 listopada 2022 r. do Gminnego Domu Kultury w Lini przybyło wielu znamienitych gości na otwarcie wystawy poplenerowej "Apetyt na sztukę. Linia i okolice w malarstwie". Wydarzenie otworzyła dyrektor GDK Kamila Soroko, zaś prezes Stowarzyszenia "Pro Bono" Zofia Botulińska dokonała prezentacji artystów i ich prac. Wśród zaproszonych gości byli między innymi Wójt Gminy Luzino Jarosław Wejer, zastępca Wójta Gminy Linia Astrida Kaczyńska, Przewodniczący RG Linia Tadeusz Klein, dyrektor Szkoły Podstawowej w Strzepczu Agnieszka Pipka - Szczypior, sołtys i zarazem radna RG Edyta Reich-Grzenkowicz uczestnicy pleneru, wśród których nie zabrakło dzieci i młodzieży z Gminy Linia, ich rodziców oraz wielbicieli malarstwa.

Wystawa jest owocem ogólnopolskiego pleneru malarskiego, który organizowany jest od kilku lat we współpracy Gminnego Domu Kultury w Lini i Stowarzyszenia "Pro Bono" z Luzina oraz został wpisany do kalendarza imprez powiatowych, które swoim patronatem obejmuje starosta powiatu wejherowskiego Gabriela Lisius.
Tegoroczny plener miał miejsce w Strzepczu w dniach od 12 do 19 sierpnia. Wzięło w nim udział 32 malarzy, hafciarka i rzeźbiarz.

Na wystawie można obejrzeć 27 prac malarskich autorstwa osób dorosłych oraz 12 obrazów wykonanych przez dzieci i młodzież, a także rzeźbę pt. "Róg obfitości".
Wystawa jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00.

GALERIA
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1457373874672813&type=3