Spartakiada Sportowa w Strzepczu

Dnia 18 lutego 2016 r. w Zespole Szkół w Strzepczu odbyła się Zimowa Spartakiada Sportowa dla dzieci i młodzieży. Organizatorami imprezy byli: Gminny Dom Kultury w Lini, GS LZS w Lini i Sołtys wraz z Radą Sołecką Strzepcza. Na kolejne zaproszenie z programu FERIE 2016 odpowiedziało ponad 70 dzieci z terenu gminy Linia i nie tylko. Dzieci i młodzież brały udział w kilkunastu dyscyplinach sportowo-rekreacyjnych, z których suma zdobytych punktów decydowała o zajętej lokacie w i...mprezie. Zmagania sportowe przeprowadzili Paulina Bigus, Jakub Brzeski, Rafał Bronk i Jan Trofimowicz. Słodki poczęstunek i niespodziankę w postaci waty cukrowej przygotowali członkowie Rady Sołeckiej Sołectwa Strzepcz.
W kategorii klas I-III szkół podstawowych najwszechstronniejszą zawodniczką okazała się Anna Sikora z Miłoszewa, kolejne miejsca zajęły Paulina Labuda również z Miłoszewa i Martyna Hennig z Strzepcz. Wśród chłopców zwyciężył Maksymilian Kozerski ze Strzepcza, drugie miejsce zajął Jakub Podbielski z Lini, a trzecie miejsce zdobył Maciej Zaworski również z Lini.
W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych zwyciężyła: Natalia Wojewska z Pobłocia przed Nikola Woźniak z Lini i Aleksandrą Szmuda z Strzepcz. W kategorii chłopców zwyciężył Jakub Szmuda z Strzepcz, tuż za nim znaleźli się Jakub Rzepa z Pobłocia i Erwin Grzenkowicz z Strzepcz.
W kategorii gimnazjum wśród dziewcząt zwyciężyła Estera Skrzypkowska z Strzepcza. Kolejne miejsca zajęły Magdalena Labuda z Miłoszewa i Paulina Damaszk w Warszkowa (gm. Wejherowo). Spośród chłopców tytuł najwszechstronniejszego zawodnika zdobył Jakub Rzepa z Pobłocia przed Dawidem Wenta i Marcinem Skrzypkowskim – obaj z Strzepcz.
Każdy z zwycięzców otrzymał pamiątkową nagrodę niespodziankę i medal, a najlepszy dodatkowo puchar. Na koniec imprezy odbyło się losowanie nagród niespodzianek, tym razem szczęście dopisało Marcinowi Skrzypkowskiemu, który otrzymał nagrodę główną – TABLET. Ponadto nagrody w postaci artykułów papierniczych i pendrive trafiły do Dominika Damps z Strzepcz, Mariusza Labuda z Miłoszewa, Natalii Wojewskiej z Strzepcz, Aleksandry Trofimowicz z Pobłocia, Martyny Hennig z Strzepcz, Jakuba Tłuścik z Tłuczewa i Estery Skrzypkowskiej z Strzepcza.
Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale z imprezy i obiecały, że za rok również wezmą udział w takiej imprezie sportowej.