Gminne obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości

11 listopada 2021 r. świętowaliśmy 103 rocznicę odzyskania niepodległości.

Uroczystość gminnego Święta Niepodległości rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Państwowego przy oprawie „Gminnej Orkiestry Dętej”.

Następnie w obecności wójta gminy Linia Bogusławy Engelbrecht, Przewodniczącego Rady Gminy Linia Tadeusza Klein, radnych, sołtysów, dyrektorów szkół, pocztów sztandarowych OSP, Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego O/Linia, szkół podstawowych z terenu gminy i zgromadzonych mieszkańców odbył się Apel Poległych, który odczytali ks. wikariusz Łukasz Nowotny oraz Karol Rohde z ZHP. Po Apelu złożono wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Marszu Śmierci. Następnie odbyła się msza św. w kościele NSPJ w Lini w intencji Ojczyzny, którą odprawił ksiądz proboszcz Wojciech Senger w koncelebrze z ks. wikariuszem Łukaszem Nowotnym z oprawą muzyczną chóru „Pięciolinia” oraz „Gminnej Orkiestry Dętej” .

GALERIA
https://www.facebook.com/media/set/?vanity=gdk.gminalinia&set=a.1197443043999232

Po mszy św., w Szkole Podstawowej w Lini odbył się koncert zespołu wokalnego RELING 3 Flotylli Okrętów z Gdyni oraz występ uczniów ZSP w Lini. Dyrektor Domu Kultury w Lini Kamila Soroko przybliżyła historię odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wójt Gminy Linia oraz dyrektor Gminnego Domu Kultury serdecznie dziękują wszystkim za przybycie i aktywny dział obchodach Święta Niepodległości.