Mistrzostwa Gminy Linia w Halowej Piłce Nożnej Szkół Podstawowych

 

Dnia 26 września  w hali sportowej w Lini odbyły się Mistrzostwa Gminy Linia w halowej piłce nożnej szkół podstawowych. Do zawodów zgłosiły się reprezentacje czterech szkół z: Strzepcza, Niepoczołowic, Pobłocia i gospodarze z Lini. Uroczystego otwarcia dokonał główny organizator
i sędzia zawodów dyrektor GDK Jan Trofimowicz.

Po uroczystym otwarciu i ogłoszeniach dotyczących rywalizacji przystąpiono do gier. Grano systemem każdy z każdym, mecze trwały po 10 minut. Nie brakowało walki i determinacji, jednak młodzi piłkarze walczyli z zachowaniem zasad fair play.

W końcowej klasyfikacji zwyciężyła drużyna SP im. Leonida Teligi z Lini, która wygrała wszystkie mecze, nie tracąc przy tym żadnej bramki. Kolejne miejsca zajęły: SP im. Ks Kanonika Bazylego Olęckiego w Niepoczołowicach, SP im Żołnierzy Niezłomnych w Pobłociu oraz SP im. Aleksandra Labudy w Strzepczu. Wszystkie zespoły otrzymały piekne puchary, dyplomy, piłki oraz lod sztuczny do ratowania w razie kontuzji. Ponadto trzy najlepsze zespoły otrzymały komplety medali, które wraz z dyrektorem GDK wręczali nauczyciele i opiekunowie poszczególnych drużyn. Nad biurem zawodów i zegarem meczowym czuwał Jakub Brzeski. O przygotowanie medali, dyplomów i wyróżnień zadbała niezawodna Paulina Kuberna z GDK. Organizatorzy pamiątkowymi pucharami nagrodzili także wyróżniających się zawodników, i tak: królem strzelców został zdobywca 6 bramek Dominik Drywa z Lini, najlepszym zawodnikiem Mikołaj Bigus z Niepoczołowic a najlepszym bramkarzem Jakub Nastały ze Strzepcza. Zawody zorganizował GDK i GS LZS a nagrody ufundował Urząd Gminy w Lini.

Zwycięski zespół ze szkoły w Lini wystąpił w składzie: Przemysław Hennig, Jakub Kaczykowski, Dominik Drywa, Maksymilian Kierznikowicz, Jakub Podbielski, Filip Walkusz oraz Tomasz Wenta. Opiekunem zwycięskiej drużyn był Łukasz Łapczuk. Drużyna z Lini reprezentować będzie Gminę Linia na Mistrzostwach Powiatu Wejherowskiego Szkół Wiejskich, które 10 października odbędą się również w hali w Lini. Każdy z uczestników otrzymał także słodki poczęstunek.