Spotkanie integracyjne dla dzieci niepełnosprawnych i ich opiekunów zorganizowane przez GDK i Stowarzyszenie „Bądźmy Razem” 31.01.2008r.

Dnia 31.01.2008 roku w Sali Gminnego Domu Kultury w Lini odbyło się spotkanie integracyjne dla dzieci niepełnosprawnych i ich opiekunów. Przybyło około 20 dzieci, z różnymi schorzeniami oraz dzieci zdrowe – zatem pełna integracja. Maluchy wspólnie się bawiły, uczestniczyły w konkursach przygotowanych przez organizatorów: Stowarzyszenie „Bądźmy razem” oraz GDK. Były między innymi tańce w parach z balonami na czole, rzuty piłeczkami i woreczkami co celu. Dużo radości sprawił konkurs mumifikowania dzieci przez rodziców z użyciem…. papieru toaletowego. Każdy chciał choć przez chwilę poczuć się „zabandażowanym” jak mumia.
         Po konkursach przyszedł czas na wspólną zabawę taneczną podczas której wodzirejami byli członkowie stowarzyszenia „Bądźmy razem”, Pełnomocnik Wójta ds. rozwiązywania problemów alkoholowych Violetta Myszk oraz Jan Trofimowicz. W rytmach disco i piosenek ludowych zgromadzeni świetnie się bawili łamiąc przy tym bariery psychologiczne, a to tak ważne szczególnie
w małych środowiskach. Do tańca przygrywał Jan Szulc z Lini.
         Dla dzieci GDK przygotował słodkości i nagrody za uczestnictwo
w konkursach w postaci przyborów szkolnych. Członkowie stowarzyszenia już planują kolejne spotkanie dla dzieci i młodzieży.

Opracował Jan Trofimowicz