XIV Wojewódzki Bieg PrzełajowyTerenami Kaszubskiego Parku Krajobrazowego w Lini -14 kwietnia 2019 r.

 

14 kwietnia po raz XIV odbył się w Lini Wojewódzki Kaszubski Bieg Przełajowy Terenami Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Organizatorem tej największej imprezy sportowej w gminie był Gminny Klub Sportowy Linia a nad całością przedsięwzięcia czuwał Zarząd stowarzyszenia na czele z prezesem, Astridą Kaczyńską. Współorganizatorami biegu w Lini byli: Urząd Gminy Linia, Gminny Dom Kultury w Lini wraz ze swoją sekcją tj. 6 Lińską Drużyną Starszo-harcerską im. 5. Brygady Wileńskiej AK oraz Pomorskie Zrzeszenie LZS w Gdańsku a także partnerzy wspomagający: jednostki OSP z Lini, Strzepcza, Lewina i Kętrzyna. Dzięki zaangażowaniu w pomoc techniczną oraz monitoring na trasie zawodów udało się wszystko zorganizować, przeprowadzić a także udzielić niezbędnej pomocy medycznej. 

Zawody w Lini podobnie jak w latach poprzednich otworzył przemarsz uczestników i kibiców za Gminną Orkiestrą Dętą pod batutą Ewy Studzińskiej po bieżni stadionu. Następnie wszystkich, którzy dotarli do Lini powitała Pani Wójt Gminy Linia, Bogusława Engelbrecht                          i dokonała uroczystego otwarcia zawodów wraz z przewodniczącym Rady Gminy Linia, Panem Tadeuszem Klein.

Biuro zawodów obsługiwali oraz wodę na trasie rozdawali rodzice dzieci grających w Gminnym Klubie Sportowym Linia, za co Im również bardzo serdecznie dziękujemy. Bardzo cennej i ważnej pomocy udzielili również dyrektorzy i  nauczyciele szkół podstawowych z terenu Gminy Linia, którzy zajęli się rekrutacją dzieci do biegu z terenu naszej gminy oraz opieką i pomocą w trakcie zawodów. Szczególne podziękowania kierujemy również do grupy wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Lini, którzy bardzo sprawnie i z pełnym zaangażowaniem pomagali w rozdzielaniu medali, talonów na posiłek, losów na loterię czy drobnych upominków. Wasza praca i zaangażowanie jest bezcenne. Kształtujecie w sobie cechy i postawy życiowe, które bardzo się przydają w życiu dorosłym i pomagają osiągać sukcesy oraz czuć się częścią lokalnej społeczności. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy i gratulujemy rodzicom takich dzieci a nauczycielom takich wychowanków.

Po raz drugi mieliśmy okazję gościć na naszej imprezie osoby z różnymi niepełnosprawnościami. W tym miejscu ogromne podziękowania należą się Pani Dorocie Żaczek ze Stowarzyszenia Świetlica Integracyjna SKRZYDŁO ANIOŁA z Luzina za cenne                            i życiowe uwagi na temat organizacji biegu. Część wdrożyliśmy w życie już na tym biegu. Mamy nadzieję, że podopieczni byli zadowoleni i  w przyszłym roku również będziemy mieli przyjemność oglądać ich sportowe zmagania.

Do biegu głównego na dystansie 10 km zgłosiło się 162 zawodniczek i zawodników, a sklasyfikowanych zostało 128. Pierwszy raz w tym roku jako impreza towarzysząca podczas XIV Biegu Przełajowego, zorganizowany został marsz nordic-walking trial na dystansie 5 km. Bardzo cieszymy się z frekfencji i współzawodnictwa podczas obu dyscyplin.

Każdy uczestnik biegu głównego otrzymywał pakiet startowy przygotowany przez organizatorów, m.in. pamiątkowy medal za udział, koszulkę, napój izotoniczny, talon na posiłek.

Każdy z młodych uczestników także otrzymał pamiątkowy medal i nieco słodkości ufundowanych przez Gminny Dom Kultury w Lini. Medaliści z wszystkich kategorii dziecięcych i młodzieżowych otrzymali okazałe puchary, dyplomy oraz nagrody – karty podarunkowe do sklepu sportowego, natomiast seniorzy zamiast nagród rzeczowych - nagrody finansowe. Trofea i nagrody wręczali z Panią Wójt Bogusławą Engelbrecht: Przewodniczący Rady Gminy Linia Tadeusz Klein, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Linia Mirosław oraz radni: Mirosław Kotłowski i Michał Miotk. Radna Teresa Hirsz udzielała się przy linii mety, pomagając w prawidłowym oznaczaniu miejsc osiągniętych przez biegających, za co bardzo dziękujemy.

Na zakończenie rozlosowano wśród uczestników nagrody niespodzianki, zakupione ze środków finansowych przekazanych przez sponsorów. Również Gmina Linia była fundatorem nagród w postaci sprzętu sportowego oraz dwóch rowerów, z których jeden (po raz pierwszy) został wylosowany przez mieszkankę Lini. Dotację na ten cel Gmina pozyskała ze Starostwa Powiatowego w Wejherowie, za co również bardzo serdecznie organizatorzy dziękują Pani Staroście Gabrieli Lisius. Organizatorzy zadbali także o darmową zjeżdżalnię dla dzieci, której koszt pokrył Gminny Dom Kultury w Lini.

Wielkie słowa podziękowania należą się wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w organizację zawodów. Szczególne podziękowania kierujemy również na ręce Ryszardowa Mazerskiego za sprawne prowadzenie konferansjerki zawodów i ogromną wiedzę na temat zawodników, którą zechciał się z nami podzielić.

Serdeczne podziękowania kierujemy też do hojnych sponsorów, a byli nimi: Urząd Gminy Linia, Starostwo Powiatowe w Wejherowie, Pomorskie Zrzeszenie LZS w Gdańsku, Nadleśnictwo Strzebielino z siedzibą w Luzinie, Bank Spółdzielczy w Sierakowicach, BS Sierakowice o/Linia, GS Samopomoc Chłopska Sierakowice, Firma "STYRHOP" Mirosław i Stanisław Hopa z Zakrzewa, "PERFEKT" Jarosław KREFT Zakrzewo, Zakład Handlowy "ROLNIK" Piotr RUSZKOWSKI, Zakład Remontowo Budowlany "KRASBUD" Ryszard KRAUSE, Firma „GMM MIROSŁAW GAFFKA” Wejherowo, "KRUSZYWO" Sp. z o.o. Linia, "FARM FRITES" POLAND S.A Lębork, CONCEPT BAU Krzysztof Wroński z Nawcza.

Bez Was nie dalibyśmy rady. Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie i wyrozumiałość.

Mamy nadzieję, że za rok znowu się spotkamy

GALERIA

https://www.facebook.com/pg/gdk.gminalinia/photos/?tab=album&album_id=575275196216023