Premiera spektaklu "Trzy Starsze Panie ABC"

14 grudnia 2019 r. w sali kameralnej Teatru Prostolinijnego, działającego przy Gminnym Domu Kultury w Lini, miało miejsce długo oczekiwane wydarzenie - premiera spektaklu "Trzy Starsze Panie ABC".

Przybyłych na to, ważne dla naszej społeczności, wydarzenie kulturalne przywitała prowadząca grupę teatralną Jolanta Sikorska.

Główne role zagrały w nim, debiutująca na deskach Teatru Prostolinijnego, Jolanta Bąk oraz Jolanta Zonewska, którą mogliśmy podziwiać w epizodzie spektaklu "Biuro Matrymonialne.Com."

Obie aktorki zagrały z ogromnym zaangażowaniem, wprowadzając zgromadzoną publiczność, na przemian w rozbawienie, by za chwilę, spowodować pełne skupienie, konsternację i zamyślenie nad kruchością i przemijalnością ludzkiego życia. Sztuka opowiada też o wpływie podejmowanych w przeszłości decyzji na dalsze życie jednostki i osób z nią związanych.

Obraz w reżyserii Mariusza Karpowicza jest godny polecenia, zarówno dla tych, którzy szukają rozrywki lekkiej, łatwej i przyjemnej, jak i dla tych lubiących fabułę bardziej złożoną, skłaniającą do refleksji. Warto zauważyć, że premiera odbyła się przy pełnej widowni, a sztuka zakończyła się owacjami na stojąco. Kolejny spektakl już w styczniu.

GALERIA

https://www.facebook.com/pg/gdk.gminalinia/photos/?tab=album&album_id=727197724357102