2017 - sportowe

Wyróżnienie dla młodego żeglarza z Gminy Linia

4 września 2017 roku podczas uroczystego rozpoczęcia nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej z klasami gimnazjalnymi w Strzepczu miało miejsce wyróżnienie ucznia tej szkoły. Mieszkaniec Strzepcza Michał Damps, który w okresie letnich wakacji z powodzeniem startował w zawodach żeglarskich.    

CYKLO STRZEPCZ - Kaszubski Festyn Rodzinny

9 lipca 2017 r. w Strzepczu odbył się wyścig kolarski – „Cyklo Strzepcz”. Głównymi organizatorami wydarzenia byli: Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe, Urząd Gminy, Gminny Dom Kultury, Gminne Stowarzyszenie LZS oraz jednostki OSP z Kętrzyna, Lewina, Lini i Strzepcza. Do zmagań kolarskich, które odbywały się na trasie Strzepcz, Miłoszewo, Głodnica, Kobylasz, Linia, Tłuczewo, zgłosiło się ponad 400 zawodników.

XI Mistrzostwa Gminy Linia w Szachach

W Gminnym Domu Kultury w Lini 5 marca spotkali się miłośnicy królewskiej gry. Walczono o tytuł mistrza gminy na 2017 rok. Zawodnicy rywalizowali systemem każdy z każdym grając na czas, mieli do dyspozycji 15 minut na partię.

Feryjny Turniej w Warcabach 100-polowych

24.01.2017 r. w Gminnym Domu Kultury w Lini odbył się Feryjny Turniej Warcabowy. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa oraz gimnazjum. Pojedynki rozgrywano systemem „każdy z każdym”.  

Feryjny Turniej w Halowej Piłce Nożnej w Strzepczu

20 stycznia 2017 roku Gminny Dom Kultury, Gminne Stowarzyszenie LZS w Lini oraz Zespół Szkół w Strzepczu zorganizowali zmagania piłkarskie dla dzieci i młodzieży. Otwarcia zawodów dokonał dyrektor GDK i sędzia główny w jednej osobie Jan Trofimowicz.