Wieczornica z okazji Święta Niepodległości

16 listopada 2016 r. punktualnie o godz. 17.00 w murach Zespołu Szkół w Strzepczu odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego” rozpoczęła się wieczornica z okazji Święta Niepodległości. Na zaproszenie społeczności Zespołu Szkół w Strzepczu odpowiedzieli przedstawiciele władz samorządowych gminy – Pani Sekretarz Mirosława Kuberna, Radne Rady Gminy Linia Panie Jadwiga Sommer i Teresa Hinca oraz licznie zgromadzone grono mieszkańców Strzepcza i okolic. Wszystkich przywitała dyrektor Zespołu Szkół Pani Ewa Waraksa – Chyła.

            Z koncertem pieśni patriotycznych wystąpili nauczyciele Zespołu Szkół w Strzepczu Panie Angelina Trelińska i Justyna Langa – Pobrucka oraz Panowie Tomasz Miecznikowski i Krzysztof Chyła. Prawie dwugodzinny występ był przeplatany z pokazem multimedialnym przygotowany  przez uczniów. Ponadto goście mogli zwiedzić wystawę dotyczącą czasu PRL w Polsce.

            Na zakończenie wieczornicy Pani Sekretarz Mirosława Kuberna podziękowała wszystkim osobą zaangażowanym w przygotowanie pięknej uroczystości i złożyła na ręce Pani Dyrektor symboliczny bukiet kwiatów, która zapewniła zgromadzonych gości, że wieczornica wpisuję się do kalendarza wydarzeń szkolnych i zaprosiła gości na następne spotkanie w 2017 roku.