Feryjny Turniej w Halowej Piłce Nożnej kat. 2006 i młodsi

17.01.2017 r. na hali sportowej w Lini odbył się Feryjny Turniej Piłki Nożnej rocznika 2006 i młodszych. Do zawodów przystąpiło 8 zespołów, które rywalizowały w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”.

III

W pierwszym półfinale spotkały się drużyny GKS Linia I oraz GOSRiT Luzino Dziewczyny II. Gospodarze wygrali ten pojedynek 2:0.

W drugim meczu o finał Lew Lębork przegrał po zaciętej walce z Szarganem Somonino II 0:1.

7 miejsce w turnieju zapewniły sobie dziewczyny z Luzina wygrywając z drugą drużyną GKS-u 2:1.

W meczu o 5 miejsce Lew II Lębork uległ Szarganowi Somonino dopiero po rzutach karnych. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1. Walka o 3 lokatę również była wyrównana. Po 10 minutach gry GOSRiT Luzino Dziewczyny II remisował z Lwem I 0:0. W karnych mocniejsi psychicznie okazali się jednak chłopcy z Lęborka i stanęli na najniższym stopniu podium. W finale spotkały się drużyny z Lini oraz Somonina. Po meczu pełnym walki i znakomitym trafieniu  zza połowy boiska Adama Kaczyńskiego gospodarze odnieśli zwycięstwo 2:1.

Królem strzelców z 7 bramkami na koncie został Maksymilian Kozerski z GKS Linia. Najlepszym bramkarzem wybrano Tomasza Wenta z Lini, a najlepszym zawodnikiem Piotra Cirockiego z Szargana II Somonino.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a 3 najlepsze zespoły dodatkowo medale i puchary ufundowane przez Gminny Dom Kultury w Lini oraz Urząd Gminy Linia. Podsumowania oraz wręczenia nagród dokonał organizator turnieju - animator sportu, a zarazem trener drużyn juniorskich i v-ce prezes GS LZS w Lini Jakub Brzeski.

Wielką pomoc przy organizacji zawodów okazali trenerzy Lwa Lębork: Ireneusz Świątek, Łukasz Świątek oraz Artur Kaim. Zabezpieczenie medyczne zapewnił Łukasz Ellwart – członek GS LZS w Lini.

Skład zwycięskiej drużyny GKS Linia I: Tomasz Wenta, Adam Kaczyński, Jakub Podbielski, Maksymilian Kierznikowicz, Maksymilian Kozerski, Filip Walkusz, Maciej Zaworski, trener: Jakub Brzeski.