Występ Chóru pięciolinia podczas spektaklu "Pusta noc" w Sierakowicach

10 października panowie z Chóru Pięciolinia z Lini wzięli udział w niezwykłym wydarzeniu pt "Pusta noc", które odbyło się w kościele pw. Św. Marcina w Sierakowicach.
Ze strony https://kackmalykack.pl/c12i11/pusta-noc.html:
<<To nieco zapomniany, kaszubski obyczaj gromadzenia się w ostatnią noc przed pogrzebem w domu zmarłego. Obyczaj, który pozwalał oswoić się człowiekowi ze śmiercią i zachęcał do refleksji.
Widowisko „Pusta noc” to dzieło na orkiestrę smyczkową, chóry i solistów, aktorów i multimedia. Niezwykłość projektu to nieszablonowa koncepcja łącząca słowo, obraz, ciszę i dźwięk oraz ciemność i światło. Zostaną zestawione obok siebie klasyczne elementy koncertu symfonicznego z udziałem chóru z nowoczesnymi elementami multimedialnych projekcji oraz efektów świetlnych i dźwiękowych.
W zamyśle twórców, widowisko „Pusta noc” ma być nie tylko formą artystyczną wypowiedzi na temat nie istniejącego już obrzędu pustej nocy, ale także przypomnieniem tego tradycyjnego rytuału i okazją do refleksji na ludzkim życiem. Nasz projekt może stać się kontrapunktem do pojawiające się w polskiej kulturze zwyczajów z innych kultur.>>
Link do wydarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=5w28hv9--vU