Liga Gminna Kaszubskiej "Baśki" w GDK 03.10.2008r.

5 grudnia odbył się trzeci turniej z cyklu Grand Prix w Kaszubską „Baśkę” na 2008 rok. W tegorocznych rozgrywkach, które trwały od października do grudnia wystąpiło 54 zawodników z terenu gminy, ale także z Sierakowic, Kartuz, Donimierza, Strzebielina
i innych ościennych miejscowości.
                W grudniowym turnieju zwyciężył Stanisław Ruszkowski z Lini, II miejsce zajął Ignacy Błaszkowski z Sierakowic, III Kazimierz Błaszkowski z Sierakowic, IV Mieczysław Bulczak z Kobylasza. Wśród pań najwyżej sklasyfikowana została Jadwiga Ptach reprezentująca Pobłocie.
                W końcowej klasyfikacji po trzech turniejach I miejsce i tytuł indywidualnego Mistrza Gminy Linia na 2008 rok zajął Stanisław Ruszkowski z Lini, II miejsce Rajmund Bigus
z Kobylasza, III Jadwiga Ptach z Pobłocia, IV Mieczysław Bulczak z Kobylasza, V Andrzej Darznik reprezentujący Miłoszewo, VI Ignacy Błaszkowski z Sierakowic. Wszyscy w/w otrzymali piękne puchary, które wręczył Wójt Łukasz Jabłoński. W klasyfikacji drużynowej mistrzostw I miejsce zajęło sołectwo Pobłocie, II Kobylasz, III Linia. Na dalszych miejscach drużyny OSP Linia, Lewinko, Pobłocie II i Linia I. wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe medale. Organizatorem zawodów był Gminny Dom kultury w Lini. Sędzią głównym zawodów natomiast Tadeusz Meyer z Lewinka.
                Do całorocznej punktacji współzawodnictwa Sołectw o Pucharu Gminy Linia na 2008 rok dopisane zostaną punkty – 30 dla Pobłocia, 27 dla Kobylasza, 24 dla Lini, 21 dla Lewinka i 19 dla Miłoszewa.
                Po rozegraniu 9 dyscyplin: I miejsce Linia – 233pkt, II Pobłocie – 204pkt, III Strzepcz – 162pkt, IV – Miłoszewo – 161pkt, V Niepoczołowice – 101pkt, VI Smażyno – 87pkt,
VII Kętrzyno - 85pkt, VIII Zakrzewo – 69pkt, IX Lewinko - 64pkt, X Tłuczewo – 55pkt,
XI Lewino – 32pkt, XII Osiek – 30pkt, XIII Kobylasz – Potęgowo – 27pkt.