Dzień Seniora w Gminie Linia

 30 stycznia w Lini i dzień później w Strzepczu odbyły się doroczne spotkania dla seniorów. Organizatorami jak co roku byli: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Urząd Gminy i Gminny Dom Kultury. Na zaproszenie odpowiedziało łącznie niemalże 200 osób z terenu całej gminy. Na obu spotkaniach wystąpili z przedstawieniem jasełkowym w nowoczesnej aranżacji uczniowie z Zespołu Szkół w Strzepczu pod opieką Iwony Olszewskiej i Marcina Mielewczyka. Na obu spotkaniach gości witała Wójt Bogusława Engelbrecht w towarzystwie Przewodniczącego Rady Gminy Linia Czesława Hinz. Słowa modlitwy do zgromadzonych skierowali także księża – w Lini proboszcz Wojciech Senger a w Strzepczu wikariusz Rafał Grot. Ponadto w Strzepczu zaprezentowali się z występami tanecznymi najmłodsi uczniowie szkoły wzbudzając zachwyt zebranych. Nad całością przygotowań czuwały panie z GOPS pod kierownictwem pani Ewy Koszałka. O dobre humory zebranych zadbali prowadzący biesiadę Krzysztof Chyła i Jan Trofimowicz.

                Dostojni seniorzy mieli za zadanie z zawiązanymi oczyma narysować swoje wymarzone kobiety. Zabawne rysunki dowcipnie przedstawiał dyrektor GDK, które salwami śmiechu przyjmowali zgromadzeni. W Lini dzieła namalowali: Henryk Schmidtke z Lini, Józef Stenka z Folwarku Zakrzewo oraz Bronisław Dawidowski z Zakrzewa. Natomiast w Strzepczu: Leon Zieman ze Smażyna, Józef Kieliński i Władysław Grzenkowicz ze Strzepcza oraz Zygmunt Miotk z Miłoszewa. Panie rysowały natomiast wymarzonych księży. Rysunki również wzbudzały wesoły nastrój zebranych. W Lini najpiękniej rysowały linianki: Wanda Baranowska, Lidwina Pipka, Władysława Wałdowska oraz Irena Lewińska. Natomiast w Strzepczu: Bernadeta Patelczyk z Pobłocia, Wanda Barzowska z Lewina, Bernadeta Miotk z Miłoszewa oraz Bogumiła Miller z Strzepcza. Paulina Kuberna z GDK przygotowała szarfy dla najstarszych uczestników spotkań oraz dla babci i dziadka z największą liczbą wnucząt.
W Lini tytuł SUPER SENIORKI zdobyła 87-letnia Marta Białk z Niepoczołowic, która na spotkanie przyjechała na rowerze! SUPER SENIOREM był natomiast 89-letnia Bronisław Dawidowski z Zakrzewa. Tytuł SUPER BABCI otrzymała Stefania zaborowska – babcia 35 wnucząt. Natomiast SUPER DZIADKIEM  został Bernard Baranowski z Lini, który ma 21 wnuków. W Strzepczu  SUPER SENIORKĄ okazała się 86-letnia Urszula Studzińska z Kętrzyna a SUPER SENIOREM- wieloletni sołtys z Tłuczewa Franciszek Pipka, który w bieżącym roku skończy 90 lat! SUPER BABCIĄ  w Strzepczu okazała się Anna Skrzypkowska z Strzepcza, która ma aż 42 wnuków i 14 prawnuków. SUPER DZIADKIEM został Władysław Paczuła z Lewina, który ma 18 wnuków a prawnuków nie mógł już się doliczyć….. Równie bogatą we wnuki okazała się Irena Szmuda ze Strzepcza, która ma 33 wnuki i 9 prawnuków. Dodać należy, że najwytrwalszymi tancerzami na balach byli min: Marta Białk i Józef Kotas z Niepoczołowic oraz Aniela Szczypior z Lini a także Helena Ruchniewicz ze Strzepcza i Zygmunt Labuda z Miłoszewa. W Strzepczu w zabawę aktywnie włączyły się Joanna Nogajewska i sołtys Edyta Reich-Grzenkowicz. Dla biorących udział w konkursach przygotowano nagrody książkowe i słodkie niespodzianki. Panie z GOPS wraz z niezawodnym kierowcą Piotrem Walkuszem dla wszystkich przygotowali bogato zastawione stoły oraz słodkie paczki. Seniorzy chętnie brali udział we wspólnych zabawach tanecznych i wspólnym śpiewaniu piosenek z lat swojej młodości. Dla najstarszych było także gromkie 100 lat i gorzko, gorzko… Oby nikogo z obecnych nie zabrakło w 2018 roku…