Festyn Sportowy w Smażynie z okazji „DŁUGIEJ MAJÓWKI” Turniej piłki siatkowej kobiet o Puchar Wójta Gminy Linia, Turniej piłki nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Linia 25.05.2008r.

W niedzielne popołudnie 25 maja o godzinie 13 na boisku sportowym w Smażynie rozpoczął się festyn sportowo – rekreacyjny   dla   mieszkańców   gminy.  Głównym  organizatorem  był  Gminny  dom  Kultury  w  Lini
a współorganizatorami: Urząd Gminy w Lini oraz Sołectwo Smażyno.
            Mieszkańcy sołectwa starannie przygotowali płytę boiska oraz odnowili bramki i boisko do piłki siatkowej. Rada Sołecka Smażyna zadbała także o bogato wyposażony bufet, panie upiekły m.in. swojski chleb, przygotowały pyszne ogórki, smalec, pieczone kiełbaski.
            Do rywalizacji sportowej najpierw przystąpiły panie, grając w piłkę siatkową rywalizowały o Puchar Wójta Gminy Łukasza Jabłońskiego. Jak mówią mieszkańcy po raz pierwszy odbyły się zawody piłki siatkowej wyłącznie dla kobiet. Do gry przystąpiło 5 zespołów, które rywalizowały systemem każdy z każdym. Sędziom była pani Jadwiga Gruba ze Strzepcza. W końcowej klasyfikacji zwyciężyła drużyna z Miłoszewa, II miejsce Smażyno, III Strzepcz, IV Linia i V Pobłocie. Była wesoła zabawa a zarazem twarda rywalizacja. Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy i nagrody w postaci piłek a 3 najlepsze ekipy puchary z rąk Wójta Łukasza Jabłońskiego. Warto dodać, że grały m.in. Zastępcza Wójta pani Bogusława Engelbrecht oraz była mieszkanka Lini obecna V-ce Dyrektor Gimnazjum w Luzinie Ewa Myszkowska – Rojewska. Wielkie brwawa należą się dla wszystkich zawodniczek, które wystąpiły w turnieju.
            Panowie w zespołach 7-osobowych piłki nożnej walczyli o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Linia – Stanisława Bigusa. Do rozgrywek przystąpiło 6 zespołów, w grupie A – I miejsce zajął Strzepcz, II Linia, III – gospodarze – Smażyno. W grupie B –I miejsce Pobłocie, II Niepoczołowice, a III młoda drużyna SKS Strzepcz. W meczach półfinałowych Niepoczołowice pokonały Strzepcz 1-0 natomiast Linia po rzutach karnych pokonała 2-1 Pobłocie (w regulaminowym czasie był remis 0:0) W małym finale o III miejsce Pobłocie pokonało Strzepcz 1:0 a w finale Niepoczołowice pokonały Linie po rzutach karnych 2-0. W meczu o 5 miejsce SKS Strzepcz pokonał Smażyno 3:0. Wszystkie drużyny otrzymały nagrody i piłki a 4 najlepsze ekipy puchary ufundowane przez Urząd Gminy i GDK
            Po zakończeniu zmagań sportowych przyszedł czas na majową potańcówkę pod chmurką przy muzyce „na żywo”

Opracował – organizator – Jan Trofimowicz