Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Lini 08.06.2008r.

KOMUNIKAT KOŃCOWY Z GMINNYCH ZAWODÓW SPORTOWO-POŻARNICZYCH LINIA 8 CZERWCA 2008 ROKU

Dnia 8 czerwca 2008 roku na stadionie gminnym w Lini o miano najlepszej jednostki na 2008 rok w gminie Lnia walczyli druhowie i druhny z Ochotniczych Straży Pożarnych
z terenu gminy.
            Wszystkich przybyłych powiał Zastępca Prezesa Zarządu Gminnego OSP – Tadeusz Bednarek. Raport przybyłych strażaków na ręce Wójta Gminy Łukasza Jabłońskiego złożył Komendant Gminny OSP Czesław Szaradowski. Wójt życzył wszystkim strażakom pomyślnych wyników i rywalizacji z zachowaniem zasad fair play.
            Komisja sędziowska złożona była z druhów Komendy Powiatowej PSP
w Wejherowie.
            Młodzieżowe drużyny jak i starsi druhowie – seniorzy walczyli w dwóch konkurencjach – sztafecie i zadaniu bojowym.
            Wśród młodzieżowych drużyn pożarniczych dziewcząt wygrały druhny z Lini przed koleżankami z OSP Strzepcz. W grupie młodzieżowych drużyn pożarniczych chłopców Najlepsi okazali się młodzi druhowie z Lini, przed kolegami z Lewina i Strzepcza.
            Największe emocje wzbudziła jak zawsze rywalizacja w grupie seniorskiej.
W tej kategorii bezapelacyjnie najlepsi byli druhowie z najmniejszej jednostki OSP w gminie – druhowie z Lewina. Wyprzedzili oni kolegów z OSP Strzepcz i Linia.
            Gościnnie jak co roku wystąpili żołnierze – Wojskowej Straży Pożarnej  z Ośrodka Szkolenia Poligonowego Marynarki Wojennej w Strzepczu. Żołnierze pokazali indywidualne zadania bojowe oraz akcję ratowniczą w pozorowanym wypadku samochodowym. Licznie zgromadzona publiczność z zainteresowaniem śledziła poczynania strażaków i oklaskami zagrzewała do walki i biła brawo zwycięzcom.
            Po zmaganiach przyszedł czas na wręczenia nagród zwycięzcom. Wszystkie zwycięskie drużyny OSP otrzymały z rąk wójta piękne puchary i dyplomy. Młodzieżowe drużyny ponadto w nagrodę otrzymały piłki od dyrektora GDK Jana Trofimowicza.
            Prezes Zarządu Gminnego OSP Stanisław Ruszkowski wręczył odznaczenia związkowe dla pożarnictwa. Otrzymali je: Odznaka „Wzorowy strażak” Kazimierz Byczkowski –Strzepcz, Paweł Miotk – Linia, oraz Marcin Langa – Lewino.
            „Brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa” otrzymali – Stanisław Bigus – Strzepcz, Łukasz Ellwart – Linia oraz Łukasz Grzenkowicz – Lewino, srebrne medale przyznano: Dariuszowi Hennig z OSP Strzepcz oraz Marcinowi Koszałka – OSP Lewino. Natomiast złoty medal otrzymał Waldemar Elawrt z OSP Linia. Wójt Łukasz Jabłoński wręczył cżłonkom OSP statuetki za pełną odpowiedzialność i służbę na rzecz społeczności lokalnej, w ym roku statuetki otrzymali: Bogdan Keller z OSP Linia, Alojzy myszka z OSP Strzepcz oraz Marek Brzozowski z OSP Lewino.
            Przewodniczący Rady Gminy Linia Stanisław Bigus wręczył nagrody Brygidzie Langa, Krzysztofowi furman, Monice Baranowskiej oraz Sylwii Szmydtka za godne reprezentowanie gminy i zdobycie czołowych miejsc w etapie powiatowym konkursu wiedzy pod hasłem : :Młodzież zapobiega pożarom”. Ponadto młodzieżowe drużyny otrzymały nagrody w postaci pięknych publikacji książkowych. Puchar otrzymali także żołnierze - strażacy ze Strzpcza za efektowny pokaz swoich umiejętności.
W czasie imprezy uczestnicy raczyli się wojskową grochówką, czynne były punkty gastronomiczne. Dzieci mogły zwiedzić nowoczesne samochody bojowe jednostek
ze Strzepcz i Lini, oraz „pełnoletniego” bojowego żuka z OSP Lewino.

Opracował Jan Trofimowicz