Otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Weteranów w Halową Piłkę Nożną kat. 1966 i starsi

W hali sportowej w Lini (powiat wejherowski) rozegrano po raz pierwszy oficjalne Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w halowej piłce nożnej Weteranów w kategorii + 50, rocznik 1966 i starsi. Na zaproszenie odpowiedziało 8 zespołów z różnych stron województwa. Głównymi organizatorami zawodów byli: Gminny Dom Kultury w Lini, Gminne Stowarzyszenie LZS w Lini i miejscowy Urząd Gminy. Zawody wpisywały się w obchody 70-lecia LZS. Nad całością czuwał pomysłodawca zawodów dyrektor GDK w Lini i zarazem
Wiceprzewodniczący Rady Wojewódzkiej LZS w Gdańsku Jan Trofimowicz. Przypomniał on, iż pierwsze w regionie zawody oldbojów zaczęto organizować w połowie lat 90-tych w Gminie Trąbki Wielkie, z której pochodzi. W ramach obchodów jubileuszu LZS wręczono medale 70-lecia Ludowych Zespołów Sportowych, otrzymali je zasłużeni sportowcy i działacze: Tomasz Piątek z Gminy Puck, Marcin Masa i Ryszard Dubiela, Henryk Kinder i Piotr Pelowski z Ełganowa i Mieczysław Hopa z Zakrzewa z gminy Linia.
Drużyny podzielono na dwie grupy i grano systemem każdy z każdym. Z grupy A, w której grały: Sokół Ełganowo, AD Dąbrówka Linia, MKS Władysławowo i Gmina Wejherowo - dwa ostatnie zespoły wywalczyły awans do półfinałów. W grupie B grały zespoły: Wiarus Bytów, Słupsk, AP Marco Gol Gdańsk i Gmina Puck - pucczanie i gdańszczanie awansowali do półfinałów. A w meczach półfinałowych AP Marco Gol pokonał 2:0 Gminę Wejherowo. W drugim meczu było więcej emocji - w regulaminowym czasie gry pomiędzy Gminą Puck a Władysławowem padł remis 1:1. W rzutach karnych Gmina Puck okazała się lepsza i wygrała 4:3. W mieczu o miejsce VII gospodarze z Lini ulegli Wiarusom z Bytowa 0;3, w meczu o miejsce V Słupsk pokonał Sokoła Ełganowo 4:1. W meczu o miejsce III Władysławowo pokonało Gminę Wejherowo 1:0. W wielkim finale AP Marco Gol po bardzo wyrównanym meczu pokonał Gminę Puck 2:1.
W uroczystym podsumowaniu zawodów udział wzięli: Wójt Gminy Linia Bogusława Engelbrecht oraz przedstawiciel Wojewody Pomorskiego Ireneusz Szweda. Główne trofeum - Puchar Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha trafiło do AP Marco Gol Gdańsk. Gmina Puck otrzymała puchar Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struk, Władysławowo - Puchar Posła Jana Klawitra. Kolejne puchary ufundowali m.in Poseł Dorota Arciszewska Mielewczyk, Starosta Wejherowski Gabriela Lisius, Wójt Gminy Linia Bogusława
Engelbrecht, Przewodniczący Rady Wojewódzkiej LZS Piotr Klecha oraz właściciele lokalnych zakładów i zaprzyjaźnieni sponsorzy. Zespoły z podium otrzymały także także piłki i komplety pięknych medali. Wręczono także puchary i nagrody specjalne, które otrzymali: najstarszy zawodnik - Marcina Masa z Ełganowa (za 3 tygodnie skończy 66 lat a jeszcze strzelał bramki!),  król strzelców Waldemara Jensh z AP Marco Gol, najlepszy bramkarz - Mirosław Świderski z AP Marco Gol oraz najlepszy zawodnik mistrzostw - Tomasz Piątek z Gminy Puck. Ponadto wyjątkowy puchar - fair play otrzymała drużyna z Ełganowa (powiat gdański). Po przeliczeniu średnia wieku w zespole z Ełganowa wyniosła niemalże 59 lat! Mecze sędziowali przedstawiciele Pomorskiego ZPN Arkadiusz Piotrowski oraz Andrzej Witkowski. Jak podkreślali sami zawodnicy poziom mistrzostw był bardzo wyrównany i każdy z grających dawał z siebie wszystko co mógł. Organizatorzy zadbali o pamiątkowe znaczki z zawodów, pakiety reklamowe dla drużyn oraz ciepły posiłek dla wszystkich.