13 grudnia 2018 r. w Gminnym Domu Kultury w Lini odbyło się podsumowanie gminnych konkursów plastycznych o tematyce bożonarodzeniowej. O ocenę prac zostali poproszeni nauczyciele plastyki i przedmiotów artystycznych z terenu naszej gminy oraz osoby zaprzyjaźnione z Gminnym Domem Kultury w Lini od lat związane z działalnością na rzecz rozwoju kultury, sztuki i oświaty w gminie p. Jadwiga Sommer, p. Edmund Szymikowski, p. Monika Labuda oraz p. Zofia Botulińska i p. Teresa Ellwart. Komisja konkursowa działając niezależnie od siebie oceniała prace konkursowe w pięciu kategoriach wiekowych + prace osób niepełnosprawnych (ich prace zostały ujęte w odpowiadających im kategoriach wiekowych). Wyniki prac komisji przedstawiają się następująco:
W KONKURSIE NA OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ W KATEGORII:
KLASY 0 I PRZEDSZKOLA
1. Zuzanna Arent, klasa 0, Niepoczołowice
2. Fabian Płotka, klasa 0, Linia
3. Paweł Cylkowski, Kętrzyno
Wyróżnienia
1. Filip Klinkosz, przedszkole Linia- 4 latek
2. Maksymilian Bronk, Miłoszewo
KLASY I-III SZKOŁY PODSTAWOWE
1. Zofia Korzistka, klasa Ia, Linia
1. Patrycja Romaszko, klasa III, Kętrzyno
2. Dawid Marszałkowskicz, klasa II a, Linia
3. Martyna Bronk, Klasa II, Miłoszewo
Wyróżnienie
1. Laura Bukowska, klasa Ib SP Linia
2. Izabela Leyk, klasa IIb, Linia
KLASY IV-VI SZKOŁY PODSTAWOWE
1. Jakub Jeliński, Niepoczołowice
1. Daria Marcińska, klasa IV, Pobłocie
2. Alicja Arendt, klasa IV, SP Niepoczołowice
3. Natalia Bronk, klasa V, SP Miłoszewo
Wyróżnienie:
Wiktoria Okrój kl IV- Kętrzyno
KLASY VII- VIIII I GIMNAZJUM
1. Dominika Richert, klasa VII, SP Miłoszewo
2. Ewelina Kwidzińska, klasa VIII, SP Kętrzyno
3. Amelia Trowska, klasa VII b, SP Linia
SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE I ODOBY DOROSŁE
1. Julita Ojowska – Kętrzyno
2. Anna Miotk – Miłoszewo
3. Katarzyna Piepiórka – Niepoczołowice
W KONKURSIE NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ
KLASY 0 i PRZEDSZKOLA
1. Michał Cirocki, klasa 0, SP Miłoszewo
2. Szymon Malinowski, SP Miłoszewo
3 Blanka Filipiuk klasa 0 a, Linia
Wyróżnienie:
1. Kamil Piepiórka,, 4 lata, Niepoczołowice
KLASY I-III SZKOŁY PODSTAWOWEJ
1. Weronika Keller, klasa I, SP LINIA
2. Szymon Tabaka, klasa II a, SP LINIA
3. Anna Klejsa,, klasa II, Głodnica
Wyróżnienie
1. Alicja Labuhn, klasa II, SP Miłoszewo
2. Wojciech Trepczyk, klasa I, SP Miłoszewo
KLASY IV-VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ
1. Oskar Choszcz, klasa IV, SP Strzepcz
2. Anika Mikulska, klasa IV Szkoła ?
3. Wojciech Garski, klasa IVa, SP Linia
Wyróżnienie
1. Natalia Ellwart Strzepcz
2. Patryk Suda, SP Kętrzyno
3. Wiktoria Gackowska, klasa V Niepoczołowice
4. Seweryn Potrykus, klasa Va, SP Linia
KLASY VII-VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ
1. Klaudia Waldowska klasa VIII, Sp Linia
1. Amelia Trowska, SP Linia klasa VII
2. Patrycja Ojowska, klasa III b, Sp Strzepcz
3. Beata Kos, klasa III b, SP Strzepcz
Wyróżnienie
1. Dominika Richert, klasa VII, Sp Miłoszewo
2. Marlena Kielińska, klasa VIII, SP Strzepcz
SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE I ODOBY DOROSŁE
1. Julita Ojowska – Kętrzyno
2. Anna Miotk – Miłoszewo
3. Katarzyna Piepiórka – Niepoczołowice
Wszyscy laureaci konkursów oraz osoby wyróżnione otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Gminny Dom Kultury w Lini oraz pamiątkowe dyplomy, które wręczyły p. Wójt Bogusława Engelbrecht oraz Dyrektor GDK p. Kamila Soroko. Gratulujemy zwycięzcom oraz zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez GDK w Lini.