przejdź do wersji normalnej (graficznej) | Mapa strony

Górne menu:

Boczne menu

DODATEK OSŁONOWY

Zapraszamy do składania wniosków o dodatek osłonowy!

Informujemy, że od 01 stycznia 2024 r. sprawy związane z przyjmowaniem i rozpatrywaniem wniosków o przyznaniu dodatku osłonowego realizowane są przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lini.

Dodatek osłonowy to jednorazowe świadczenie wypłacane za I połowę 2024 r. To reaktywacja znanego wszystkim dodatku osłonowego z 2022 r. Świadczenie ma rekompensować koszty wysokiej inflacji.

Termin składania wniosku: do 30 kwietnia 2024 r.

Wnioski można składać:

Dodatek osłonowy przysługuje osobie w gospodarstwie domowym jednoosobowym, w którym wysokość przeciętnego miesięcznego dochodu nie przekracza kwoty 2100 zł, oraz osobie w gospodarstwie domowym wieloosobowym, w którym wysokość przeciętnego miesięcznego dochodu nie przekracza kwoty 1500 zł na osobę.

Dodatek osłonowy w 2024 r. wynosi:

Pieniądze z dodatku można wydać na dowolny cel.

Przepisy przewidują także podwyższony dodatek osłonowy przysługujący osobom opalającym domy węglem:

Dodatek podwyższony przysługuje osobom opalającym domy węglem – zgłoszone do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

W sytuacji gdy dochód przekracza wskazane powyżej kryteria, dodatek będzie przyznany w mniejszej wysokości zgodnie z zasadą „złotówka za złotówkę”, z dolnym limitem wypłaty dodatku w wysokości 20 zł.

WAŻNE, DODATKOWE INFORMACJE: